سنگ کف پارکینگ + کاربرد و ویژگی ها

سنگ کف پارکینگ
عناوین محتوا

سنگها نقش تعیین‌کننده‌ و موثری در تعیین زیبایی‌ و عملکرد کلی پارکینگ و کف ویلا و سایر فضاهای باز دارند. سنگ مناسب کف پارکینگ، باتوجه به اینکه باید وزن سنگین و همچنین ترافیک باری زیادی را برای سال ها با هم تحمل کنند، لازم است به اندازه کافی محکم باشد. نکته مهم و قابل توجه در انتخاب سنگ مناسب کف پارکینگ، استحکام و مقاومت آن است، زیرا این سنگ ها باید بار های سنگین را تحمل کنند.

سنگ مناسب کف پارکینگ و رمپ

سنگ کف ایوان و سنگ های ساختمانی سنگ های طبیعی هستند که انواع مختلفی دارند. این سنگ ها بر اساس ویژگی های ظاهری و داخلی تقسیم بندی می شوند. سنگ لاشتر، سنگ دبل بلک، سنگ نیریز، تراورتن،مرمر، گرانیت و… از جمله سنگ هایی هستند که عموماً برای سنگفرش ساختمان ها و کف استفاده می شود. از جمله مواردی که در انتخاب سنگ کف پارکینگ باید در نظر گرفت، میزان رفت وآمد، محل پارک و عبور ماشین و دیگر شرایط است.

دلیل استفاده از این سنگ ها علاوه بر قیمت مناسب، رنگ های خنثی، روشن و جذاب آنهاست که فضا را زیبا می کند و همچنین به دلیل رنگ های روشن، فضای مورد نظر را بزرگتر نشان می دهد. استفاده از سنگ های مرغوب و با استحکام باعث می شود سنگ،در برابر عوامل محیطی مقاومت بیشتری داشته و به راحتی آسیب نبینند.از جمله مواردی که در انتخاب سنگ کف پارکینگ باید در نظر گرفت، میزان رفت وآمد، محل پارک و عبور ماشین و دیگر شرایط پارکینگ است.

سنگ ساختمانی و کاربرد سنگ برای کف پارکینگ و رمپ

انواع پارکینگ ساختمان

معمولا دو نوع پارکینگ وجود دارد. پارکینگی که اشخاص برای رفت و امد لزوما از آنجا استفاده میکنند و این پارکینگ ها، ورودی ساختمان هایی هستند که ترافیک زیادی دارند و قابل رویت هستند.برخی از پارکینگ های سنگی، ورودی ساختمان نیستند و قابل رویت هم نیستند. اگر پارکینگ شما در ورودی ساختمان و قابل مشاهده است، بهتر است برای کف و بدنه پارکینگ از سنگ های زیبا و مستحکم استفاده کنید که زیبایی خاصی دارد. زیرا بعد از نمای ساختمان دومین چیزی که در معرض دید مردم است پارکینگ ساختمان است.برای انتخاب سنگ کف پارکینگ، مقاومت و خواص سایشی که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد و همچنین زیبایی و چشم نواز بودن سنگ را در نظر بگیرید. شما میتوانید برای انتخاب بهتر مقاله بهترین سنگ برای کف پارکینگ را مطالعه کنید تا به شما در تصمیم گیری کمک کند.

ویژگی های سنگ مناسب کف پارکینگ

·مقاومت در برابر سایش بالا

در مکان های پر رفت و آمد، مثل پارکینگ حیاط ویلا، استفاده از سنگ با مقاومت سایشی کم توصیه نمی شود. زیرا با جابجایی های مختلف، سطح سنگ دچار خوردگی شده و زیبایی سنگ به مرور زمان از بین می رود. ضخامت سنگ به مرور زمان کاهش می یابد و شما را وادار میکند که باز هم سنگ کف را تعویض کنید. استفاده از سنگ هایی همچون سنگ آهک و سنگ تراورتن و… به دلیل مقاومت سایشی کم،توصیه نمی شود.

از سنگ های مرمر آهکی در کف پارکینگ که در معرض شستشوی مداوم هستند استفاده نکنید. با گذشت زمان و شست و شوی مداوم آن،رگه های سنگی از بین می روند و جای رگه ها خالی می شود و کف آن چنان زشت می شود که مجبور می شوید دوباره با هزینه ای کف را تعویض کنید. میزان تردد در ساختمان شما و کاربرد مورد نظر،نوع پارکینگ،از جمله مواردی است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید که کدام نوع سنگ برای شما بهترین انتخاب است.

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

·نوع پردازش سطح سنگ

از آنجایی که کف پارکینگ را می توان به طور مرتب شستشو داد و احتمال ریختن آب زیاد است، بهتر است در اجرای سنگ کف پارکینگ از سنگ هایی استفاده کنید که سطح آن صیقلی نباشد تا احتمال لغزش و آسیب کمتر شود.

بهتر است از سنگ های بوش همر یا سندبلاست شده، استفاده کنید که سطح سنگ ناصاف باشد و اصطکاک مناسبی ایجاد کند. سنگ های کف باید به خوبی پردازش شوند تا از لغزش جلوگیری شود. فرآروی های جدید روی سنگ های مستحکم، امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

سنگ پارس با تولید انواع سنگ های فرآوری شده مستحکم،به خوبی توانسته است یکی از تولید کنندگان برتر سنگ های فرآوری شده ومناسب کف،نما و … باشد.

·ابعاد سنگ کف پارکینگ

در سال های اخیر استفاده از سنگ های با ابعاد بزرگ بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. این سنگ ها با این ابعاد به طبع هزینه بیشتری هم دارند. به طور کلی، سنگ های استفاده شده در ساختمان چه در نما و چه در کف، هر چه دارای ابعاد بزرگتری باشند زیباتر هستند.

در صورتی که پارکینگ مورد نظر شما در معرض دید و در ورودی ساختمان است، بهتر است از ابعاد ریزه بار استفاده نکنید زیرا جذابیت کمتری دارند. ابعاد پر کاربرد برای کف میتواند ابعاد 40*120 ، 40*40 ، 80*60 و … باشد. اما اگر بحث اقتصادی و بودجه محدودی را در نظر دارید میتوانید از ابعاد 40*40 ، 30*40 و … نیز استفاده کنید.

·رنگ سنگ پارکینگ

رنگ سنگ یکی از مهمترین پارامترهای زیبایی سنگ ساختمانی است. معمولا سنگ های سفید و سبک بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و معمولا قیمت بالاتری نسبت به سنگ های کرم دارند. سنگ های مشکی نیز در بازار امروزی بسیار مورد توجه هستند.اما نکته ای که باید در انتخاب رنگ مناسب برای کف پارکینگ مورد توجه باشد این است که از رنگ هایی استفاده کنید که کثیفی را کمتر نشان دهند. البته این به میزان شستشو نیز بستگی دارد. اما استفاده از سنگ های تیره مانند سنگ لاشتر (طوسی) و سنگ دبل بلک(مشکی) نیز می تواند گزینه ایده آلی برای سنگ کف پارکینگ باشد.

انواع سنگ کف پارکینگ و رمپ، ویژگی سنگ مناسب ومزایا، خرید سنگ

·مقاومت در برابر ضربه

اگر بخواهیم تعریفی از سنگ مقاوم در برابر ضربه ارائه دهیم باید بگوییم: سنگی است که وقتی جسم سنگینی به سنگ برخورد می کند یا ماشین وارد پارکینگ می شود، سنگ مقاومت بالایی دارد تا سنگ نشکند یا خرد نشود. در چنین مکان هایی با توجه به وزن خودرو و رفت وآمد می توان از سنگ های لاشتر، دبل بلک،گرانیت، سنگ مرمر، چینی و حتی سنگ تراورتن استفاده کرد. سنگ لاشتر،نی ریز چینی) ، دبل بلک ،گرانیت، مرمر و … مقاومت بیشتری در برابر ضربه و تراورتن مقاومت کمتری دارند. سنگ هایی که برای کفپوش پارکینگ استفاده می شوند باید از استحکام بالایی برخوردار باشند زیرا هر روز در معرض تردد خودروها هستند.

·ضخامت سنگ کف پارکینگ

در کف پارکینگ با توجه به وزن خودرو بهتر است از سنگ های ضخیم تری استفاده شود که مقاومت فشاری و ضربه بهتری دارند. این مورد می تواند بسته به وزن خودرو متفاوت باشد که درقیمت سنگ کف پارکینگ و خرید سنگ کف پارکینگ مناسب، باید به آن دقت کرد. می توانید از سنگ هایی با ضخامت بیش از 1.7 یا 2 سانتی متر استفاده کنید.

·مقاومت در برابر سرما و یخبندان

در جاهایی که امکان بارندگی یا شستشوی سنگ و همچنین احتمال یخ زدگی وجود دارد، باید از سنگی استفاده کرد که مقاومت بالایی در برابر یخ زدگی داشته باشد. به عنوان مثال سنگ مرمر مقاومت کمی در برابر یخ زدگی دارد و در صورت استفاده ترک هایی در عمق و سطح سنگ ایجاد می شود. اما سایر سنگ ها در برابر سرما و یخبندان مقاومت خوبی دارند. البته این امر به نوع پارکینگ نیز بستگی دارد .

ویژگی های سنگ کف پارکینگ-عدم جذب کثیفی سنگ مناسب کف پارکینگ

·عدم جذب کثیفی سنگ مناسب کف پارکینگ

آخرین چیزی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد عدم جذب کثیفی یا روغن است. این یکی از مهمترین ویژگی هایی است که هنگام خرید سنگ مناسب برای کف پارکینگ باید به آن توجه کنید. زیرا با جذب و نفوذ کثیفی در سنگ، زیبایی سنگ از بین می رود و امکان شستشوی سنگ وجود ندارد. استفاده از سنگ آهک و برخی از تراورتن ها به دلیل جذب کثیف توصیه نمی شود.سنگ های با فراوری چرمی نیز به دلیل سهولت در شست وشو وجذب آلودگی کم ،میتوانند گزینه مناسبی برای شما باشند.

·عدم ایجاد سر و صدا در اثر سایش لاستیک و سنگ کف پارکینگ

اگر شما نیز از جمله کسانی هستید که به سرو صدا حساس هستند یا در آپارتمان هایی در طبقه همکف یا طبقه اول زندگی میکنید و رفت وآمد ماشین و ایجاد سرو صدا شما را آزرده میکند و یا حتی پارکینگ حیاط ویلایی دارید و صدای آن باعث اذیت شماست، میتوانید از سنگ بوش همرچرمی یا سندبلاست چرمی برای کف پارکینگ استفاده کنید. این سنگ به سبب داشتن سوراخ های ریز و چرمی بودن، مانع از ایجاد سروصدا و سایش لاستیک در کف و ایجاد سروصدا میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.