فراوری سندبلاست و سندبلاست چرمی

فرآوری سندبلاست و سندبلاست چرمی از جمله پرداخت هایی است که بر روی سنگ انجام میشود. به طور کلی سنگ های ساختمانی، سنگ های طبیعی هستند که به دلیل استحکام، دوام و زیبایی در ساخت و ساز مورد استفاده قرار میگیرند. مطالعه ادامه متن

  • مشاوره تخصصی خرید و دریافت قیمت
  • مشاوره تخصصی خرید و دریافت قیمت

شماره تماس خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم:

راهنمای خرید فراوری سندبلاست

هریک از سنگ های طبیعی با توجه به جنس، میزان استحکام و همچنین میزان ساب پذیری خود، برش و فرآوری شده و به سنگ قابل استفاده در قسمت های مختلف ساختمان تبدیل میشوند. مرمریت،گرانیت، کریستال یا چینی، سنگ آهک، تراروتن، مرمر و ماسه سنگ، از جمله رایج ترین سنگ هایی است که قرن هاست برای ایجاد سازه های نمادین به کار گرفته شده اند. فرآوری سندبلاست نیز یکی از پرداخت هایی است که اخیرا بیشتر مورد توجه قرار گرفته و برروی برخی از سنگ های ساختمانی اجرا میشود. از جمله رایج ترین سنگ های ساختمانی که با فراوری سندبلاست در حال تولید هستند عبارتند از سنگ مرمریت لاشتر، سنگ چینی نیریز، سنگ مرمریت دبل بلک(شبه گرانیت) و … .

فراوری سندبلاست

سندبلاست یا سمپلاس چیست؟

در صنایع مختلف برای از بین بردن رسوبات یا رفع زنگ زدگی مصالح و تمیز کردن آنها، دستگاه سندبلاست به کارگرفته میشود. این کار به قدری موثر است که بعد از سندبلاست و با رنگ کردن مجدد متریال، گویی دوباره از متریال نو استفاده شده است. در سال های اخیر با پیشرفت صنایع، صنعت سندبلاست نیز متحول شده است.

پرداخت سندبلاست سنگ چیست؟

سندبلاست با ایجاد بافت زبر و غیرلغزنده بر روی سطح سنگ، ظاهری متفاوت از آن ارائه میکند. پرداخت سندبلاست سنگ به دو صورت ماشینی و دستی قابل انجام است. روشی که تقریبا همه با آن آشنا هستند، روشی است که در طی آن مواد مخصوصی همچون ماسه یا سیلیس از طریق پمپ های باد به سطح سنگ پاشیده میشود. باتوجه به فشاری که این مواد هنگام پاشیده شدن دارند، سطح سنگ بافتی با حفره و سوراخ های کم عمق به خود میگیرد.

دستگاه های سندبلاست که عمدتا در کشور های ایتالیا، اسپانیا یا چین تولید میشوند، روندی متفاوت دارند. تولید سنگ سندبلاست در سنگبری پارس با استفاده از دستگاه های سندبلاست و با کفشک های مخصوص که با اصطکاک،  بر روی سنگ خلل وفرج ایجاد میکنند، انجام میشود. یکی از واردکنندگان دستگاه سندبلاست سنگ، سنگبری پارس است. تحول در نحوه تولید سنگ با فرآوری های خاص در ایران یکی از اهداف مهم مجموعه است.

سنگ نیریز با فراوری سندبلاست و سندبلاست چرمی

مزایا و معایب سنگ با فراوری ­سندبلاست

پرداخت سندبلاست با استفاده از دستگاه و لقمه های مخصوص، ضمن اینکه خلل و فرج منظم، یکدست وبا عمق یکسان برروی سطح سنگ ایجاد میکند، لبه های سنگ را نیز سالم نگه داشته و دچار آسیب دیدگی نمیکند. اما در سندبلاست بادی اینگونه نیست.

سنگ با پرداخت سندبلاست مانند پرداخت بوش همر، میزان اصطکاک بالایی داشته و سطحی غیرلغزنده دارد. با این تفاوت که عمق حفره های سندبلاست نسبت به بوش همر کمتر و سوراخ های آن سطحی تر است. همچنین سنگ با پرداخت سندبلاست، جرم پذیر بوده و مستعد کثیف شدن است. پرداخت سندبلاست چرمی میتواند راه حل مناسبی برای رفع این مشکل باشد. سندبلاست چرمی ضمن حفظ اصطکاک سطح سنگ، جرم پذیری کمتری داشته و شستشو وتمیز کردن آن راحت است. ضمن اینکه بدلیل چرمی شدن، قابلیت انعکاس نور نیز دارد.

فرآوری سندبلاست چرمی

برخی سنگ ها همچون سنگ نیریز پس از سندبلاست شدن، چرمی نیز خواهند شد. چرمی شدن سنگ سندبلاست علاوه بر ایجاد زیبایی و قابلیت انعکاس نور از سطح سنگ، باعث عدم جذب آلودگی و لک به سطح سنگ میشود. همچنین با انجام این فرآوری بافت سنگ متفاوت میشود. سنگ سندبلاست چرمی علاوه بر سُر و لغزنده نبودن، حالت چرمی و نرم دارد.

ویژگی های پرداخت سندبلاست چرمی

سنگ سندبلاست چرمی دارای ویژگی هایی است که گاها به سنگ با فرآوری بوش همرچرمی شبیه است. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

  • سندبلاست سنگ موجب ایجاد بافت زبر و غیر لغزنده در سنگ میشود. سندبلاست چرمی نیز بافتی غیرلغزنده دارد با این تفاوت که بافت آن چرمی و نرم است.
  • سطح چرمی سنگ سندبلاست چرمی موجب جلوگیری از جذب لک، جرم و کثیفی به سطح سنگ میشود.
  • سنگ چرمی شده به راحتی قابل تمیز شدن و شستشو است.
  • بافت چرمی سنگ میتواند موجب انعکاس نور و زیبایی بیشتر سنگ شود.
  • سنگ سندبلاست چرمی در برابر مواد شوینده واسیدی مقاوم است و واکنش نشان نمی دهد. این سنگ میتواند سنگ مناسب کف پارکینگ باشد.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.