فهرست مطالب

بهترین سنگ برای کف پارکینگ + انواع آن

سنگ پارکینگ و رمپ

پارکینگ ها چه عمومی باشند چه خصوصی، چه در فضای مسکونی باشند چه تجاری، باید استانداردهای لازم را داشته باشند. یکی از مواردی که در ساخت پارکینگ و رمپ اهمیت دارد، کفپوش آن است. برای کفپوش پارکینگ میتوان از متریال مختلفی استفاده کرد که مقاومت بالایی داشته باشد. یکی از رایج ترین کفپوش های مناسب پارکینگ و رمپ، سنگ مناسب کف پارکینگ است.

 

ویژگی های بهترین سنگ برای کف پارکینگ و رمپ

سنگ مناسب کف پارکینگ و رمپ ممکن است در معرض مشکلاتی همچون نشت روغن، رطوبت زیاد، عبور و مرور وکشیده شدن اجسام و وسایل سنگین، ریخته شدن مایع اسیدی و … قرار گیرد. سنگ های طبیعی مناسب کف پارکینگ و رمپ هستند که استحکام و دوام بالایی داشته باشند و تحمل وزن و فشار بالای وسایل نقلیه را داشته باشند. آنها باید در برابر سایش و ضربه مقاوم بوده و بتوانند چندین سال بدون نیاز به تعمیر یا تعویض دوام بیاورند.

عموما سنگ‌های مناسب محل پارک خودرو در اندازه‌ها، شکل‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارند که مطابق با ظاهر و خصوصیات فیزیکی متفاوت هستند. این سنگ ها باید سطحی غیر لغزنده برای وسایل نقلیه داشته باشند. سنگ رمپ پارکینگ علاوه بر استحکام و دوام، مزایای متعددی نسبت به سایر مصالح مناسب کف دارند. سنگ های پارکینگ باید میزان نفوذ مایعات کم داشته باشند. به راحتی تمیز و نگهداری می شوند و فقط به جارو کردن و شستن گاه به گاه نیاز دارند تا ظاهری نو داشته باشند.

به طور کلی سنگ ها نیز مانند هر ماده دیگری، نکات مثبت و منفی خود را دارند. بنابراین، برای کمک به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کفپوش سنگ طبیعی برای شما کفپوش مناسبی است یا خیر، اجازه دهید به بیان مزایا و معایب آن بپردازیم. برای طراحی کف پارکینگ با سنگ شما انتخاب های زیادی دارید که میتوانید به خوبی از آنها بهره بگیرید. زیرا هم به کف پارکینگ شما زیبایی خاصی میبخشد هم ماندگاری بالاتری دارد.

سنگ های به کارگرفته در رمپ بهتر از باعرض های کم همچون عرض 13، 15، 20 و … باشند. اگر سنگ شما، سنگی مقاوم مانند لاشتر بوش همرچرمی یا دبل بلک بوش همرچرمی است، ضخامت دو سانت نیز مناسب استفاده در رمپ و کف پارکینگ است. تنها نکته قابل توجه در این مورد، کارکردن سنگ ها به صورت کرکره ای می باشد.

بهترین سنگ پارکینگ و رمپ

مزایای کفپوش سنگ طبیعی برای پارکینگ و رمپ

·استحکام، دوام و ماندگاری طولانی مدت

سنگ های طبیعی با داشتن ویژگی های منحصر به فرد، قابل استفاده برای کفپوش پارکینگ هستند. یکی از نکات مهم در انتخاب بهترین سنگ برای رمپ پارکینگ، میزان ماندگاری، دوام و استحکام آن است. آسیب دیدن زود هنگام بر اثر عبور و مرور وسایل نقلیه، سُر و لغزنده شدن کف پارکینگ با ریختن روغن و تمیز نشدن آن از جمله دغدغه هایی است که باید مدنظر قرار بگیرد.

·زیبایی و ظاهر جذاب

از آنجایی که سنگ ساختمانی محصول طبیعت است، جزئیات در مورد هر تکه از سنگ متفاوت است و هر سنگ را منحصر به فرد می کند. طیف گسترده ای از اندازه ها، شکل ها و رنگ های موجود در سنگ ها میتوانند پاسخگوی هر سلیقه ای باشد.

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

·تمیز کردن و نگهداری از آن آسان است.

سنگ های طبیعی به روش های مختلفی پرداخت یا فرآوری میشوند. هریک از این روش ها بافتی متفاوت درسطح سنگ ایجاد میکند. پرداخت چرمی یا صیقلی با داشتن سطح یکدست و براق برای تمیز کردن مناسب هستند اما برای استفاده در کف لغرنده و سُر هستند. ترکیب پرداخت هایی همچون سنگ سندبلاست و چرمی یا سنگ بوش همر و چرمی میتواند ضمن اینکه جرم پذیری سنگ را کاهش دهد، سطحی غیرلغزنده را برای شما ایجاد خواهد کرد. شما میتوانید با درنظر گرفتن این نکات سنگ مناسب پارکینگ و رمپ خود را انتخاب نمایید.

·لغزنده نیست.

سنگ ساختمانی محکم و بادوام است و مانند سرامیک و سایر متریال لغزنده نیست. همانطور که بیان شد، اگر نوع پرداخت سنگ را درست انتخاب کنید، این ویژگی آن را به گزینه ای مناسب برای استفاده در کف پارکینگ تبدیل خواهد کرد. یکی از سنگ هایی که اغلب برای این منظور به کارگرفته میشود، سنگ لاشتر بوش همر چرمی می باشد. سنگ لاشتر مقاومت و استحکام زیادی دارد و به مرور زمان دچار آسیب نمی شود. سطح سنگ با انجام فرآوری بوش همر دارای اصطکاک شده و سُر و لغزنده نیست. این فرآوری جرم پذیر نیست و چرمی شدن سطح سنگ موجب سهولت در تمیزکاری میشود و به راحتی و حتی با یک دستمال خیس هم، همه لکه ها از سطح سنگ پاک میشوند.

انواع سنگ پارکینگ و رمپ

انواع سنگ کف پارکینگ و رمپ

بسیاری از مردم ترجیح می دهند از سنگ در نمای ساختمان ها، کفپوش و محوطه استفاده کنند. سنگ ها با کیفیت و جنس های گوناگون در طبیعت وجود دارد. هریک از آنها دارای ویژگی ها و خصوصیات خاص خود هستند. میزان استحکام آنها نیز بسته به جنس آنها متفاوت است. پرداخت های مختلف انجام شده برروی سنگ هم تاحدودی میتواند تاثیر گذار باشند پس در انتخاب هریک دقت کنید.

·سنگ گرانیت

به جرات می توان گفت که گرانیت یکی از محبوب ترین گزینه های کفپوش است. این سنگ آذرین یکی از قوی ترین و مقاوم ترین سنگ ها در برابر خط و خراش است. گرانیت تقریبا در سراسر دنیا و با رنگ های گوناگون یافت می شود.

·سنگ مرمریت

مرمریت ها یکی دیگر از سنگ های محبوب هستند. این سنگ ها با انجام پرداخت وفرآوری مناسب، به راحتی میتوانند سالیان سال بدون آسیب باقی بمانند. اغلب مرمریت ها نسبت به گرانیت، قیمت مناسب تری دارند. مرمریت ها میتوانند سنگ مناسب کف پارکینگ و رمپ باشند.

·سنگ تراورتن

تراورتن نوعی سنگ آهک است. تراورتن بیشتر برای نمای ساختمان در محیط های گرم وخشک و به دور از رطوبت زیاد، پیشنهاد میشود. وجود تخلخل و حفره های سطحی، باعث نفوذ ملات و چسبیدن بهتر این سنگ به سازه میشود. در طی انجام فرآوری می توان این حفره ها و سوراخ های کوچک را با سیمان یا رزین پر کرد و سپس صیقل داد. همچنین بسته به کاربرد و محل استفاده می توان این منافذ را خالی نگه داشت تا بافت خشن و طبیعی آن حفظ شود.

·سنگ مرمر

در حالی که بسیاری سنگ مرمر را لوکس ترین کفپوش های موجود در بازار می دانند، اما این سنگ ها به خوبی کفپوش های سنگی دیگر دوام نمی آورد. سنگ مرمر مستعد خراش و خرد شدن است، بنابراین نیاز به نگهداری و آب بندی منظم دارد. مرمر ها قیمت بالایی دارند. با این حال، زیبایی و ظرافت آن برای برخی از صاحبان خانه کافی است تا به طور گسترده در سراسر ساختمان از آن استفاده کنند! سنگ مرمر برای کف پارکینگ توصیه نمیشود.

·سنگ کوارتزیت

یکی از سنگ های مقاوم و گران قیمت، سنگ کوارتزیت است. این سنگ استحکام بالایی دارد و برای برخی از مکان ها ارزش سرمایه گذاری دارد. طراحی نوستالژی این سنگ مورد پسند برخی از افراد است.

شیب بندی رمپ و پارکینگ ساختمان

سنگ رمپ های پیچ دار قبل از اجرا باید شیب گریز از مرکز داشته باشند، این موضوع باعث جلوگیری از جمع شدن آب باران یا آب حاصل از شستشو شده و موجب هدایت آب به کناره های رمپ و فضای خروجی آب خواهد شد. در رمپ های بدون پیچ نیز باید رمپ به گونه ای طراحی شود که آب به سمت کناره های رمپ و نهایتا راه خروج آب هدایت شود.

قیمت سنگ کف پارکینگ

قیمت سنگ رمپ پارکینگ بسته به نوع سنگ میباشد. سنگ های ساختمانی انواع گوناگونی دارند که با توجه به جنس و نوع پرداخت خود میتوانند تعیین قیمت میشوند. از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت سنگ مناسب برای کف پارکینگ، ضخامت سنگ است. همانطور که بیان شد، باتوجه به عبور و مرور زیاد و جابه جایی وسایل نقلیه سنگین در پارکینگ، لازم است سنگی برای کف آن انتخاب شود که مقاومتی قابل قبول داشته باشد. همچنین شما عزیزان جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت بهترین گزینه برای کف پارکینگ میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.