فهرست مطالب

سنگ مشکی و سفید کف حیاط

سنگ مشکی و سفید برا ی کف ساختمان - ویلا،حیاط،پارکینگ باغ


انواع سنگ مشکی و سفید در طراحی کف ساختمان و طرح سنگ کف پارکینگ نیاز به سنگ های طبیعی با بافت منحصر به فرد، در رنگ های مختلف از سفید تا سیاه، بژ تا خاکستری یافت میشوند. شما می توانید سنگ مورد نظر خود را، با توجه به سلیقه، سبک معماری و شرایط آب و هوایی منطقه ای خود، انتخاب کنید. سنگ ها با داشتن استحکام، طول عمر بالا و زیبایی، یک انتخاب بسیار مناسب برای استفاده در فضای داخلی و فضای باز هستند. هریک از سنگ های ساختمانی با توجه به نوع فرآوری، ویژگی های مخصوص به خود دارند. ترکیب سنگ مشکی و سفید در کف، یکی از طراحی های پرطرفدار است که در ادامه به بررسی آن میپردازیم.

ویژگی های سنگ کف حیاط

قبل از استفاده از هرنوع سنگی در کاربرد مورد نظر، لازم است اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید. به طور کلی سنگ هایی برای استفاده در طرح سنگ کف حیاط مناسب هستند که دارای ویژگی های زیر باشند:

  • استحکام و مقاومت بسیار بالا

سنگ کف پارکینگ مشکی، باید در برابر فشار، ضربه و … مقاوم باشند. عبور و مرور زیاد، ظاهر یا بافت آنها را دچار تغییر نکند و خط و خش سطحی پیدا نکنند.

  • سُر و لغزنده نبودن سطح سنگ

سنگ های ساختمانی قابل استفاده در کف هستندکه علاوه بر داشتن مقاومت بالا، غیر لغزنده باشند. با داشتن اصطکاک مناسب، از سُر خوردن یا سقوط افراد یا اجسام جلوگیری کنند.

سنگ مشکی و سفید در طراحی کف ساختمان و محوطه
  • زیبایی و ظاهر منحصر به فرد

کفپوش ساختمان، پس از سنگ نما، یکی از عواملی که میتواند در زیبایی ساختمان شما تاثیر گذار باشد. رنگ و بافت سنگ ها میتواند فضایی متفاوت برای شما ایجاد کند. سنگ سفید میتواند به بزرگتر نشان داده شدن فضا کمک کند و سنگ مشکی، جرم پذیری پایینی دارد. سنگ مشکی و سفید در کف ترکیبی زیبا به وجود می آورد.

  • جرم پذیری پایین و عدم واکنش نسبت به مواد مختلف

سنگی که در کف استفاده میشود،  بیشتر در معرض کثیفی و لک شدن است. چه بیرون و چه داخل ساختمان، سنگی مناسب استفاده در کف است که جرم و آلودگی را به خود جذب نکرده و راحت تمیز شود. همچنین در برابر مواد اسیدی، از باران های اسیدی گرفته تا پاک کننده ها، واکنش نشان ندهد.

  • متناسب بودن با آب و هوای منطقه

سنگ های استفاده شده در کف، بخصوص در فضای باز، باید در برابر عوامل محیطی همچون تغییرات آب و هوا و احتمال گرم یا سرد شدن و حتی یخ زدگی مقاوم باشند.

  • متناسب بودن با بودجه مورد نظر

 

سنگ مشکی و سفید در طراحی کف ساختمان ُ حیاط باغ و محوطه

بهترین سنگ برای کف ساختمان

با توجه به ویژگی های کفپوش مناسب که قبلا بیان کردیم، در ادامه به معرفی برخی از سنگ های سفید و مشکی مناسب کف ساختمان می پردازیم.

·سنگ سفید چینی یا کریستال نیریز

سنگ های نیریز از جمله سنگ های سفید با استحکام و مقاومت بالا هستند. این سنگ ها بسته به نوع فرآوری خود، از نمای ساختمان تا کفپوش آن، مورد استفاده قرار میگیرند. سنگ سفید نیریز سندبلاست چرمی یکی از محبوب  ترین سنگ های ساختمانی با صرفه اقتصادی است که با داشتن بافت و ظاهر خاص، در هرکجای ساختمان و در هرمنطقه جغرافیایی قابل استفاده و به کارگیری است.

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

·سنگ مشکی مرمریت یا سنگ دبل بلک

سنگ دبل بلک یکی از مقاوم ترین سنگ های مرمریت است. این سنگ آنالیز ساختاری شبیه به گرانیت دارد و به همین دلیل علاوه بر محیط داخلی، در محیط های بیرون ساختمان نیز قابل استفاده است. سنگ دبل بلک بوش همرچرمی از جمله سنگ های مشکی پرطرفدار و پرکاربرد در نما و کف ساختمان است. استحکام و مقاومت بالا، بافت زیبا، یکدست بودن سنگ مشکی و قیمت مناسب نسبت به سایر سنگ های مشکی، از ویژگی های این سنگ است.

 

سنگ هاب ساختمانی مشکی و سفید در طراحی کف ساختمان و محوطه

·سنگ گرانیت مشکی و سفید

سنگ های گرانیت از جمله مقاوم ترین سنگ های ساختمانی هستند. گرانیت ها مانند سنگ های لاشتر و نیریز، از گذشته تا کنون مورد استفاده بوده اند. این سنگ ها در غالب پرداخت، طرح و رنگ های مختلف تولید میشوند. از گرانیت ها میتوان در کف ساختمان های اداری و تجاری، محیط های سرباز و … استفاده کرد. استفاده از گرانیت در فضای داخلی ساختمان های مسکونی به علت ایجاد تشعشعات و احتمال ایجاد بیماری توصیه نمیشود. گرانیت ها نسبت به سایر سنگ ها، مقاومت وقیمت بالاتری دارند.

·سنگ تراورتن سفید، ترامیت و سنداستون

تراورتن ها سنگ های مقاومی هستند اما نه به اندازه سنگ های گرانیت، مرمریت و کریستال. این سنگ های ساختمانی با داشتن خلل وفرج بسیار، به راحتی با ملات درگیر شده و با داشتن وزن سبک، به نمای ساختمان میچسبند. عموما سنگ های تراورتن را در نمای رومی ساختمان ها، بخصوص در مناطق گرم و خشک مشاهده کرده اید. استفاده از سنگ های تراورتن در محیط های مرطوب، فضای های بیرونی ساختمان که در معرض بارش قرار دارند و … توصیه نمیشود. بهتر است سنگ های تراورتن، ترامیت و سنداستون به هیچ عنوان در کف فضاهای بیرون از ساختمان استفاده نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.