سنگ مشکی نما + انواع و ویژگی ها

سنگ مشکی برای نمای ساختمان های مدرن
عناوین محتوا

سنگ نما مشکی از جمله سنگ های با تم رنگی تیره و پرطرفدار است. نمای بیرونی ساختمان، بخشی از ساختمان است که بیشتر در معرض تغییرات آب و هوایی مانند باد و باران قرار دارد. یکی از متریالی که  در برابر این عوامل مقاومت بالایی دارد، سنگ طبیعی است. انواع مختلفی از سنگ های طبیعی وجود دارند که با توجه به ویژگی هایی همچون محل شکل گیری، درصد آهن موجود و … دسته بندی میشوند. برای قابل استفاده شدن سنگ های طبیعی در ساخت و ساز، بر روی هریک از آنها فرآوری یا پرداختی انجام میگیرد که میتواند ویژگی های منحصر به فردی برای سنگ ایجاد کند. در این مطلب به بیان ویژگی های لازم برای نما سنگ و پس از آن به معرفی انواع سنگ مشکی نما میپردازیم.

سنگ مرمریت شبه گرانیت مناسب استفاده در نمای بیرونی و داخلی ساختمان

ویژگی های سنگ مشکی برای نما

برای انتخاب نمای سنگ ساختمان، لازم است تمام خصوصیات این نوع متریال را بدانیم تا بتوانیم انتخابی مناسب داشته باشیم. به طور کلی لازم است سنگ هایی که در بیرون از ساختمان استفاده میشوند، نسبت به سنگ های داخل ساختمان، مقاومت واستحکام بالایی داشته باشند.

 • نمای ساختمان میتواند درمعرض تابش مستقیم آفتاب، بارش برف وباران و حتی یخ زدگی و … قرار گیرد. سنگی مناسب نما است که در برابر تغییرات آب و هوایی واکنش نشان نداده و آسیب نبیند. در انتخاب سنگ نما به منطقه جغرافیایی خود توجه کنید.
 • میزان جذب آب پایین سنگ از دیگر ویژگی های سنگ مناسب نما است.
 • سنگ نما باید در برابر باران های اسیدی مقاوم باشد.
 • عدم تغییر ظاهری و رنگ پریدگی در طی مدت زمان طولانی بخصوص در سنگ مشکی نما، از دیگر نکات مورد توجه است.
 • سنگ هایی مناسب نمای ساختمان هستند که علاوه بر داشتن اصطحکام، وزن سبکی داشته باشند. به مرور زمان دچار آسیب یا ترک خوردگی نشود.
 • سنگ مورد استفاده در نما باید به خوبی با ملات درگیر شده و به نمای ساختمان بچسبد. به طوری که احتمال سقوط آن وجود نداشته باشد.
 • از آنجایی که نما، ظاهر ساختمان شما را مشخص میکند، باید میزان جرم پذیری سنگ نما کم باشد تا دیر کثیف شده و آلودگی به خود جذب نکند.
 • برخی از سنگ ها هنگام نصب، نیاز به اسکوپ دارند.
سنگ مشکی جدید نمای ساختمان- انواع فرآوری های مدرن سنگ ساختمانی

انواع سنگ مشکی نما

سنگ مشکی برای نما جزو اولین انتخاب ها برای نمای ساختمان، در سال های اخیر است. مدرن شدن طراحی ها و تغییر سبک معماری باعث محبوبیت بیشتر سنگ هایی با رنگ مشکی، سفید و طوسی شده است. از هرسنگی برای نمای ساختمان نمیتوان استفاده کرد و باید به ویژگی های بیان شده دقت کرد. برخی از انواع سنگ های مشکی که در نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از:

· سنگ مرمریت مشکی

سنگ مرمریت مشکی چه مشکی باشند، چه در رنگ های دیگر، بیشتر در نما داخلی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. قرار گرفتن مرمریت ها در معرض رطوبت بالا میتواند به آنها آسیب بزند. در بین سنگ های مرمریت با تم رنگی تیره، سنگ مرمریت لاشتر بوش همرچرمی میتواند هم در داخل و هم در بیرون از ساختمان به کار گرفته شود. این سنگ مقاوم سالیان سال است که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار میگیرد.

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

·سنگ دبل بلک

سنگ دبل بلک یکی از سنگ های مشکی نما می باشد. این سنگ در دسته خانواده مرمریت ها قرار میگیرد. اما به دلیل آنالیز ساختاری شبیه به سنگ های گرانیت و همچنین میزان مقاومت بالای آن نسبت به سایر سنگ های مرمریت، به آن شبه گرانیت نیز میگویند. سنگ دبل بلک بوش همر چرمی، انتخاب مناسب و مقرون به صرفه ای برای نمای مشکی ساختمان است. این سنگ نیز مانند سنگ لاشتر بوش همرچرمی، در هرمنطقه آب و هوایی و هم در داخل و هم بیرون از ساختمان قابل استفاده است. بافت جدید و جذابی دارد. جرم وکثیفی به خود جذب نکرده و جذب آب آن پایین است.

·سنگ گرانیت مشکی

گرانیت ها سنگ های بسیار مقاوم و محبوبی هستند. این سنگ ها برای استفاده در هرمنطقه ای مناسب هستند و به سختی آسیب میبینند. گرانیت نسبت به سایر سنگ ها وزن بیشتر دارد و نصب و استفاده از آن در نما دشوار است. گرانیت مشکی نطنز، گرانیت مشکی چایان، گرانیت مشکی تویسرکان و … از جمله سنگ های گرانیت مشکی نما ساختمان هستند.

سنگ مشکی برای نمای ساختمان، گرانیت مشکی-شبه گرانیت دبل بلک

·سنگ تراورتن دودی

تراروتن ها به دلیل تخلخل بالا و  سبک وزن بودن بیشتر در نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. طیف رنگی گسترده ای دارند و میزان مقاومت آنها قابل قبول است. تراورتن دودی یکی از سنگ های مورد استفاده در نمای تیره ساختمان است. استفاده از تراورتن در محیط های گرم و خشک امکان پذیر است. تراورتن در برابر رطوبت و تغییر دما واکنش نشان داده و استفاده از آن در محیط های مرطوب یا شرجی توصیه نمی شود.

.

·سنگ مرمر مشکی

سنگ های مرمر، سنگ های لوکس و گران  قیمتی هستند که زیبایی منحصر به فردی دارند. این سنگ ها بیشتر در داخل ساختمان های تجاری و لوکس استفاده میشوند.

قیمت سنگ مشکی نما

قیمت هر یک از سنگ نما ساختمانی، با توجه به ویژگی ها و عوامل مختلفی تعیین میشوند. برخی از عوامل تاثیرگذار برقیمت سنگ عبارتند از:

 • جنس و نوع سنگ
 • نوع فرآوری و کیفیت پرداخت سنگ
 • ضخامت و ابعاد سنگ
 • درجه بندی یا سورت بندی
 • رنگ سنگ
 • هزینه تمام شده سنگ و …

جهت دریافت قیمت، خرید و کسب اطلاعات بیشتر درمورد سنگ ساختمانی شبه گرانیت مشکی (دبل بلک بوش همرچرمی) میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.