ایده طراحی ورودی ساختمان

ورودی ساختمان- ایده های مدرن طراحی،ساخت و بازسازی ورودی تجاری،اداری، مسکونی و ...
عناوین محتوا

طراحی ورودی ساختمان،اداری، مسکونی و … و به طور کلی نمای بیرونی هرنوع ساختمان، نشان دهنده تصویر کوچک وکلی از سبک بیرونی وداخلی ساخت وساز است که میتواند بیانگر سلیقه صاحب ساختمان، طراح، معمار ساختمان و … باشد. به بیان ساده تر، ورودی ساختمان، تصویر ابتدایی از کل ساختمان و نوع کاربری آن(خانه ویلایی مدرن، مجتمع تجاری، اداری و…) را نشان می دهد. در این مطلب به معرفی برخی از نکته ها و ایده هایی برای ورودی ساختمان پرداخته ایم که میتوانند جذابیت ظاهری ساختمان شما را دوچندان کنند.

نکات اساسی در طرح ورودی ساختمان

1. فضای ورودی ساختمان

فضایی که برای ورودی ساختمان در نظر گرفته میشود، از جمله عوامل تاثیرگذار در طراحی شماست. آیا قبل از ورودی، مسیر پیاده رو در اختیار دارید؟ ورودی ساختمان شما به صورت راهرو مستقیم است یا منحنی؟ مستطیل شکل است یا مربعی ؟ استفاده از گیاهان یا تزئینات خاص در این فضا امکان پذیر است یا خیر و …

نکات اساسی در طراحی ورودی ساختمان 
-فضای ورودی ساختمان

لازم است بعد از پاسخ به چنین سوالاتی و قبل از هرگونه طراحی و تصمیم گیری، طراحی و ایده خود را روی کاغذ بیاورید تا نتیجه حدودی را مشاهده کنید. اگر فضای کافی در اختیار دارید، ایده اجرای پیاده رو و یا یک مسیر خاص تا ورودی ساختمان، میتواند جذاب باشد.

2. نور طبیعی و نور پردازی

نورپردازی خوب، چه در فضای باز وچه درفضای بسته، هم برای راحتی و هم برای ایمنی، ضروری است. برای امنیت بیشتر، چراغ‌های حسگر حرکتی را در نزدیکی درب ورودی در نظر بگیرید. برای روشن کردن مسیرها از چراغ های ولتاژ پایین استفاده کنید و برای روشنایی عمومی حیاط و محوطه، فانوس هایی را روی پایه ها قرار دهید یا از پایه چراغ های سنگی استفاده کنید. استفاده از آینه های تزئینی نیز میتواند در انعکاس نور موثر باشد.

3. وسایل و گیاهان در ورودی

از همه وسایل، اشیاء، متریال و مصالح ساختمان گرفته تا حتی گیاهانی که در ورودی ساختمان به کار میگیرید، همگی در زیبایی آن اهمیت بالایی دارند.گاهی درب ساختمان نیز میتواند ظاهر و نمای ساختمان را بسیار تغییر دهد. در صورت امکان، به کارگیری پنل های شیشه ای ویا استفاده از گیاهان متناسب با آب و هوا وفضای مورد نظر نیز میتواند به بهبود ظاهر ساختمان کمک زیادی کند. توجه داشته باشید که قبل از انتخاب هریک از این موارد، به تناسب ساختمان با متریال مورد نظر خوب فکر کنید.

قرار دادن گلدان های گل به جای باغچه، در نزدیکی ورودی ساختمان، یک راه آسان و ارزان برای افزودن ظاهری چشم نواز به ساختمان است. همچنین میتوانید اندازه و شکل گلدان را برای تناسب با سلیقه خود تغییر دهید.

4. رنگ های مد نظر و مناسب با روحیه شما

 اینکه از طیف رنگ های تیره استفاده کنید یا روشن، بستگی به سلیقه شما دارد. رنگ های روشن میتوانند فضا را از آنچه که هست بزرگتر نشان دهند. درعوض رنگ های تیره، دیرترکثیف شده و نیاز به تمیزکردن مداوم یا روزانه ندارند. انتخاب با شماست.

وسایل و گیاهان در ورودی ساختمان
-تصمیم گیری در مورد رنگ های مد نظر و مناسب با روحیه شما

5. به کارگیری بافت های مناسب

یکی دیگر از نکاتی که در طراحی ورودی ساختمان و در کل درساختمان سازی باید درنظر بگیرید، بافت متریال مورد نظر است. اما فراتر از جنبه زیبا‌شناختی،کفپوش باید بادوام باشد و علی‌رغم رفت‌وآمد مداوم، از کثیفی و گل و لای کف کفش یا محیط نیز حفظ شود.
 
همچنین مهم است که سطوح کف شما،  به خصوص در هوای مرطوب،  لغزنده نباشد. یک بافت نا مناسب درکف ساختمان میتواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. مقداری خیس شدن کف، میتواند باعث سُر خوردن افراد شود. جرم وکثیفی در برخی از بافت ها قابل نفوذ وسرایت است. قطره ای از مایعات یا مواد اسیدی یا حتی شوینده ها، میتوانند ظاهر و بافت برخی متریال را به طور کلی از بین ببرند و… . درصورت تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی در این مورد میتوانید به قسمت وبلاگ سنگبری پارس مراجعه کنید.

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

6. به کارگیری تجهیزات مدرن

ابزارها و فناوری های مختلفی وجود دارند که با پیشرفت جوامع به طور شگفت انگیز باعث تحولاتی در زندگی شده است. ابزارهای روشنایی اتوماتیک، زنگ درهای هوشمند، سخت افزار وقفل های مدرن، دوربین های امنیتی و … از نمونه های کوچک این فناوری ها هستند. این ایده ها نیز میتوانند در ساخت ورودی ساختمان های لوکس، تاثیر زیادی داشته باشند. برخی از این فناوری ها به راحتی میتوانند از ساختمان شما محافظت کنند و امنیت آن را تامین کنند.

7. استفاده از مبلمان، نیمکت و…

در ساختمان های دارای محوطه سبز، اگر ورودی شما فضایی سقف دارباشد، میتوانید از مبل یا میز وصندلی و یا حتی نیمکت های سنگی، چوبی، فلزی و … استفاده کنید.آبنما نیز یکی دیگر از مواردی است که میتواند در چنین محوطه هایی به کارگرفته شود.

اگر برای تغییر قابل توجه در ساختمان قدیمی خود آماده هستید، بازسازی ایوان های قدیمی نیز می تواند ظاهری کاملاً جدید به ورودی شما بدهد. برای افزودن چنین مکانی در مقیاس کوچکتر، سقف یا سایه بان را روی درب جلو اضافه کنید. این موضوع میتواند به خوبی شما را از بارش باران یا تابش مستقیم خورشید تا زمان باز شدن در، دور نگه دارد.

نور طبیعی و نور پردازی ساختمان

-به کارگیری تجهیزات مدرن با تکنولوژی وفناوری های روز ساختمان


همانطورکه بیان شد، وقتی وارد ساختمان می‌شوید، اولین چیزی که بعد از نمای بیرونی می‌بینید، ورودی یا راهروی ورودی است. ساختمان تجاری ویا خانه‌های ییلاقی بزرگ یاحتی آپارتمانی کوچک، فرقی نمی‌کند. مهم ترین نکته در ورودی ساختمان، هماهنگی میان متریال، تزئینات موردنظر و رنگ های به کاررفته شده در نما و ورودی ساختمان است. مطالبی که خدمت شما ارائه شد، بخشی از ایده هایی برای جذاب شدن ورودی ساختمان و نکات اساسی برای طراحی است. اگر این مطلب سوالات ذهنی شما را برطرف نکرد و یا به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، میتوانید به وبلاگ سایت سنگ پارس مراجعه کنید. همچنین مشاوران سنگ پارس نیز میتوانند به صورت کاملا رایگان، مشاوره تخصصی به شما ارائه دهند وتا پایان ساخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.