اخبار

برنامه نوسازی یا بازسازی ساختمان-انتخاب متریال ومصالح خوب

نوسازی یا بازسازی ساختمان

نوسازی یا بازسازی ساختمان،یکی از روش هایی است که میتواند تا حدودی محیط شما را تغییر دهد.مطابق سازی ساختمان با شرایط دلخواه شما و تعمیر و تغییرات آن، هرچند جزئی باشند، میتوانند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند.انتخاب متریال مناسب برای این کار،از جمله نکات مهم است.

 

آنچه در ادامه این مقاله میخوانید:
·         نوسازی یا بازسازی ساختمان چیست؟
·        بهترین زمان برای ساخت و ساز و بازسازی
·         بازسازی خانه چگونه انجام میشود؟
·         بازسازی محل کار چگونه انجام می شود؟
·         چگونه باید مصالح را برای بازسازی کامل انتخاب کرد؟
·         برنامه ریزی نوسازی در 5 مرحله
راهنمای نوسازی یا بازسازی ساختمان

 

نوسازی یا بازسازی ساختمان چیست؟

به طور کلی هرگونه تغییرات یا تعمیرات مثبت در ساختمان را میتوان بازسازی یا نوسازی نامید.نوسازی یا بازسازی میتواند شامل تعمیر قسمت کوچکی از ساختمان یا گاها شامل تغییر اساسی در ساختار و شکل ساختمان شود.

بر این اساس، در حالی که ممکن است برخی مردم خانه و محل کار خود را مطابق با نیاز خود تغییر دهند، گاهی اوقات نیز نیاز به نوسازی ساختمان های قدیمی هست که احتمالا مقداری از آن تخریب شده باشد یا قابل سکونت با چنین شرایطی نباشد.

 

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید : مصالح و سنگ ساختمانی آنلاین ،خرید اینترنتی بهتره یاخرید حضوری؟

 

بهترین زمان برای ساخت و ساز و بازسازی

اگر ملک نیاز به تغییرات جزئی داشته باشد که کم و بیش ساده هستند، بازسازی بهترین مسیر است.از آنجایی که هوای سرد و بارانی در زمستان شرایط ایده آلی را برای ساخت یا بازسازی منازل یا محل کار فراهم نمی کند، کارهای نوسازی نیز به ماه های بهار و تابستان موکول می شود.هوای گرم در ماه های بهار و تابستان شرایط بهتری را برای انجام عملیات بازسازی و تعمیر فراهم می کند.

 

نوسازی یا بازسازی ساختمان خانه-محل کار

از آنجایی که مراحل بازسازی منزل و محل کار متفاوت خواهد بود، مصالح مورد استفاده درکارهای بازسازی یا تعمیر نیز باید متفاوت باشد.

 

بازسازی خانه چگونه انجام میشود؟

یکی از سخت‌ترین تصمیم‌ها هنگام تغییر خانه این است که آیا آن را بازسازی می‌کنید ویا آن را تخریب و از ابتدا شروع به ساخت می‌کنید؟ شاید شما یک خانه با استحکام و فونداسیون مناسب دارید و می خواهید آن را همین گونه حفظ کنید، پس تخریب کامل وساخت مجدد آن کار بیهوده ای است.زیرا چنین فضایی به راحتی به شما این امکان را می دهد که تعمیرات لازم را انجام دهید تا با حفظ ویژگی های آن، عملکرد آن را حفظ کنید. از طرف دیگر خانه ای که آسیب جدی دیده است یا دارای مشکلات ساختاری است، ممکن است مجبور به تخریب وساخت مجدد شود تا به نتایج مطلوب برسد.

اگرچه فرآیندهای نوسازی منازل و محل کار در برخی قسمت ها مشابه است، اما تفاوت های قابل توجهی نیز وجود دارد.به عنوان مثال، بازسازی خانه به طور کلی شامل تعمیراتی مانند رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری،تعمیر آشپزخانه و حمام و نهایتا تغییر نمای آن است، در حالی که بازسازی محل کار نیازمند رنگ های مقاوم در برابر آتش،مصالح مورد استفاده متناسب و همچنین بسته به هدف،متریال کف محل کار ، مقاومت شیمیایی و مکانیکی بالایی لازم است.

 

بازسازی محل کار چگونه انجام می شود؟

در دفتر یا محل کار بزرگتر، برخلاف مکانی همچون کارخانه و کارگاه، فرآیندهای نوسازی اساساً شبیه به آنچه در خانه انجام می شود است.در این راستا، در حالی که پوشش کف، رنگ دیوار و مراحل نصب در محوطه اداری انجام می شود، اما در مناطقی مانند کارخانه ها به محصولات با کارایی بالا نیاز است.

مواد کفپوش با کارایی بالا، پوشش هایی با مقاومت شیمیایی بالا، مواد شیمیایی ضد گرد و غبار، مواد مقاوم در برابر بارهای سنگین در مکان هایی همچون کارخانه مورد نیاز است. این مواد باید دارای ویژگی های قوی، ماندگار و با کارایی بالا باشند و تحت تأثیر شرایط آب و هوایی خارجی قرار نگیرند.

 

پیشنهاد مطالعه : هر آنچه لازم است در مورد مصالح ساختمانی بدانید را اینجا پیدا کنید.کافی است روی این متن کلیک کنید.

انتخاب مصالح ومتریال نوسازی یا بازسازی ساختمان

 

چگونه باید مصالح را برای نوسازی یا بازسازی کامل انتخاب کرد؟

از جمله نکاتی که در انتخاب مصالح برای ساخت وساز باید در نظر بگیرید به شرح زیر است:
  • بودجه کل پروژه نوسازی و هزینه مصالح
  • سبک طراحی و سلیقه شما 
  • میزان دوام و کیفیت متریال
  • شیوه نگهداری و نصب آن
  • سازگاری با محیط و شرایط مکان مورد استفاده از آن
  • و …

 

برنامه ریزی نوسازی در 5 مرحله

1. اینکه کدام کار بازسازی باید انجام شود، متناسب با نیاز خانه یا محل کار تعیین می شود.

2. هزینه تکمیل فرآیند نوسازی محاسبه و بودجه تعیین شود.

3. یک برنامه زمان بندی منطقی باید برای تمام فرآیندهای نوسازی یا تعمیر تهیه شود.

4. مواد مورد نیاز نوسازی باید تامین شود..برای به دست آوردن کارایی مطلوب در ساختمان ها، انتخاب مصالح با کیفیت در این مرحله بسیار مهم است.

5. هنگامی که فرآیند نوسازی شروع می شود، باید از پیشرفت آن مطابق جدول زمانی اطمینان حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *