سنگ تراورتن عباس آباد در مقایسه با سنگ سفید چینی نیریز درنما

مقایسه سنگ تراورتن عباس آباد و چینی نیریز
عناوین محتوا

سنگ تراورتن عباس آباد و سنگ چینی نیریز دومتریال پرکاربرد در نمای ساختمان های با تم رنگی روشن و سفید هستند. از سنگ های ساختمانی سفید همچون سنگ های چینی، تراورتن های سفید، گرانیت سفید، ترامیت ها، لایم استون ها و سنداستون ها چه در معماری مدرن و چه در نمای کلاسیک استفاده میشود. دربین همه این سنگ ها، از سنگ های سفید نیریز به جهت داشتن برخی ویژگی های خاص، در قسمت های مختلفی از ساختمان از جمله نمای داخلی و بیرونی، دیوار و محوطه سازی،کف و … استفاده میشود. اما سنگ های تراورتن عباس آباد بیشتر در نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. در ادامه به معرفی کامل این دو سنگ محبوب میپردازیم.

در این مقاله بخوانید:

 • سنگ تراورتن عباس آباد (کاربرد، ویژگی ها، معایب، قیمت)
 • سنگ چینی یا کریستال نیریز(کاربرد، انواع پرداخت، ویژگی ها، معایب، معادن، قیمت)
 • تفاوت سنگ سفید چینی نیریز و تراورتن عباس آباد
ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد
معایب سنگ 
قیمت تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد (Abbas Abad travertine Stones)

سنگ تراورتن عباس آباد از جمله سنگ های لوکس بازار است که در مناطق با آب وهوای گرم و خشک بیشتر به چشم میخورد. این سنگ محبوب با داشتن تم رنگی سفید، سطحی با قابلیت انعکاس نور و زیبایی منحصر به فرد، به نمای ساخمان جلوه ای ویژه می دهد. از این سنگ در ابعاد مختلف از جمله اسلب و تایل میتوان استفاده نمود. ابعاد اسلب تراورتن عباس آباد، به صورت بوک مچ و فورمچ نیز تولید و در بازار عرضه میشوند.

ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد

 سنگ های تراورتن خصوصیات و ویژگی های مختلفی دارند. برخی از ویژگی های این سنگ عبارت است از:

 • زیبایی و ظاهر جذاب
 • به دلیل تخلخل بالا، چسبندگی آن به ملات بسیار زیاد است وبه همین دلیل خطر سقوط آن از نما کم است.
 • سورت سوپر این سنگ قابل استفاده در مناطق با آب وهوای دارای رطوبت است.
 • در ابعاد مختلف اسلب، تایل و … در بازار موجود است.
 • تمیز کردن و نگهداری آن دشوار نیست.
 • ساب پذیری بالایی دارد.

 

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

معایب سنگ تراورتن عباس آباد

این سنگ نیز مانند سایر سنگ ها، علاوه بر مزایا و ویژگی های مثبت، معایبی نیز دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره نموده ایم:

 • قیمت بسیار بالای این سنگ( بخصوص سورت سوپر)
 • میزان بازی رنگ بسیار زیاد که تهیه آن در متراژ بالا را دشوار کرده است.
 • هزینه نصب بالا بدلیل لزوم به کارگیری نیروی متخصص برای نصب آن.
 • به طور کلی تراورتن ها نسبت به گرانیت، چینی یا کریستال و مرمریت ها، جذب آب بیشتر واستحکام کمتری دارند و بهتر است در مناطق مرطوب و شرجی استفاده نشوند.
سنگ تراورتن عباس آباد (Abbas Abad travertine Stones)

قیمت تراورتن عباس آباد

یکی از اساسی ترین ملاک ها در خرید سنگ های ساختمانی، قیمت آنهاست. سنگ های ساختمانی خوش قیمت که علاوه بر زیبایی، استحکام ومقاومت بالایی دارند وقابل استفاده در هرنوع شرایط آب و هوایی هستند، محبوب ترند. به طور کلی قیمت این سنگ با در نظر گرفتن عوامل زیر تعیین میشود:

 • میزان موج های موجود در سنگ
 • رنگ سنگ( هرچه رنگ سنگ تروارتن روشن تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است)
 • ساختار و آنالیز سنگ
 • نوع و کیفیت فرآوری و پرداخت آن
 • وجود تخلخل زیاد یا کم
 • ضخامت وابعاد سنگ و …

سنگ چینی یا کریستال نیریز

چینی نیریز یکی از سنگ های بسیارمقاوم سفید رنگ است که از قدیم در هرمنطقه با هرنوع آب وهوایی به کار برده شده است. از سنگ چینی با فرآوری های مدرن وخاص،علاوه برنمای داخلی و بیرونی ساختمان، میتوان برای پوشش دیوار، کف، محوطه و  … نیز استفاده نمود. همانطور که بیان شد، این سنگ سفید هم در مناطق با آب وهوای بسیار گرم و هم در مناطق مرطوب یا بسیار سرد استفاده میشود بدون اینکه دچار آسیب شود.

•	ویژگی ها و مزایای سنگ چینی نیریز
•	کاربرد و موارد استفاده از سنگ ساختمانی نیریز
برای مطالعه اطلاعات تکمیلی سنگ چینی یا کریستال نیریز اینجا کلیک کنید.

تفاوت سنگ سفید چینی نیریز و تراورتن عباس آباد

·         نوع کاربرد

سنگ سفید چینی یکی از پرکاربردترین سنگ های سفید در طراحی ها و معماری های مدرن است. اما سنگ های تراورتن بیشتر در معماری کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین بیشتر سنگ های تراورتن قابل استفاده در محیط های گرم و خشک هستند و رطوبت میتواند به آنها آسیب بزند. در حالی که سنگ چینی نیریز علاوه بر قابلیت استفاده در مناطق گرم و خشک، در مناطق سرد و مرطوب نیز قابل استفاده است.

·         تنوع فرآوری

سنگ چینی نیریز با داشتن ساب پذیری مناسب، قابلیت انجام فرآوری و پرداخت های گوناگون مانند سندبلاست، سندبلاست چرمی، بوش همر، چرمی، راک فیس، اسکراچ، اتوبانی و … را دارد. اما سنگ های تراورتن عباس آباد، اغلب با فرآوری صیقلی یا هوند یا چرمی و از سنگ برخی معادن پرداخت تامبل قابل تولید هستند.

تفاوت سنگ سفید چینی نیریز و تراورتن عباس آباد

·         جنس ومقاومت سنگ

سنگ های چینی جزو خانواده سنگ های دگرگونی هستند که با داشتن درصد آهک بسیار پایین، مقاومت بسیار بالایی داشته که این موضوع در مقایسه با سنگ های تراورتن قابل مقایسه نیست. همانور که بیان شد، سنگ چینی به دلیل همین مقاومت بسیار بالا، قابل استفاده در کاربرد ها و فضاهای مختلف است.

·         میزان جذب آب

سنگ های تراورتن بدلیل داشتن تخلخل بالا، میزان جذب آب زیادی داشته که استفاده از آنها را در برخی موارد محدود می کند. تراورتن عباس آباد در سورت سوپر، نسبت به سار تراورتن ها، جذب آب کمتری دارد. اما سنگ های چینی بدلیل وجود درصد آهک بسیار پایین و نداشتن خُلل و فرج، در هر مکانی حتی در نمای بیرونی ساختمان و حتی سرویس بهداشتی و حمام که رطوبت زیاد است، قابل استفاده هستند.

·         ثبات رنگ و عدم تغییر ظاهر

برخی از سنگ ها با توجه به جنس سنگ، نوع فرآوری و مواد به کاربرده شده در پرداخت سنگ، ممکن است دچار تغییر رنگ یا اصطلاح رنگ پریدگی شوند. سنگ های چینی نیریز از جمله سنگ هایی هستند که بسته به نوع فرآوری خود، ثبات رنگی خود را حفظ کرده و در مدت زمان طولانی بدون تغییر باقی می مانند. اما همه سنگ های تراورتن اینگونه نیستند ولی این تغییر رنگ و سفیدتر شدن برای نماهای باطراحی سفید مزیت محسوب میشود.

·         نصب سنگ، جذب ملات و سیمان و چسبندگی به نما

سنگ های چینی و تراورتن ها هر دو به خوبی با ملات درگیر شده و به نما میچسبند. در مقایسه این دوسنگ، پیش بینی میشود که سنگ های تراورتن بدلیل تخلخل بالا چسبندگی بیشتری داشته باشند. استفاده از هرنوع مواد یا چسب برای نصب این دو سنگ سفید، نیازمند دقت وتخصص است.

·         میزان خلل و فرج یا تخلخل سطح سنگ

سنگ های تراورتن دارای تخلخل بسیار هستند ولی سنگ های چینی خلل و فرج ندارند و چگالی بالایی دارند. خلل و فرج سنگ های تراورتن معمولا با رزین وماستیک پر شده تا سطح سنگ یکدست شود. این موضوع در طولانی مدت ممکن است مشکل ساز شوند. خالی شدن حفره ها، متناسب نبودن رزین ومواد تشکل دهنده آن با آب و هوای منطقه و هوازدگی سنگ از جمله این مشکلات است.

·         میزان مقاومت در برابر ضربه، خط وخش

سنگ های تراورتن بیش از سنگ های نیریز مستعد آسیب دیدن در اثر ضربه و خط و خش هستند. نهایت دقت در هنگام بارگیری و حمل و نقل و نصب سنگ در این گروه از سنگ ها اهمیت بیشتری دارد. سنگ های چینی بدلیل داشتن مقاومت بالاتر کمتر مستعد آسیب هستند.

·         قیمت نهایی سنگ

سنگ های نیریز قیمت مناسب تری نسبت به سنگ های تراورتن عباس آباد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.