سنگ نمای طوسی؛ کدوم سنگ طوسی برای نما بهتره؟

سنگ نمای طوسی میتواند انتخاب مناسبی برای ساختمان شما باشد
عناوین محتوا

سنگ نمای طوسی میتواند انتخاب مناسبی برای ساختمان شما باشد. سنگ های ساختمانی با توجه به ویژگی های خود،گزینه مناسبی برای استفاده در نما هستند. سنگ طوسی، دارای رنگی خنثی است که میتواند در ترکیب با سایر متریال در نما به کار گرفته شود. در نماهای مدرن سنگ با رنگ های طوسی، سفید و مشکی بیشتر به چشم میخورد. در ادامه به معرفی و بررسی انواع سنگ طوسی برای نما پرداخته ایم.

سنگ نما رنگ طوسی

سنگ های ساختمانی با توجه به مواد تشکیل دهنده و ساختار خود، دارای رنگ های متنوعی هستند. این سنگ ها توسط طبیعت تولید شده و هریک شکل و ظاهری منحصر به فرد دارند. همچنین نوع پرداخت وفرآوری سنگ نیز میتواند رنگ سنگ را تحت تاثیر قرار دهد.

انواع سنگ طوسی برای نما

سنگ های مختلفی با رنگ طوسی وجود دارند که با توجه به نوع پرداخت خود، دارای تم رنگی طوسی روشن تا تیره هستند. نوع فرآوری سنگ نیز میتواند رنگ آن را تغییر دهد. در ادامه به برخی از انواع سنگ نمای طوسی اشاره شده است.

انواع سنگ طوسی برای نما

سنگ نما طوسی روشن

برخی از سنگ های نما دارای تم رنگی طوسی روشن هستند. این رنگ خنثی میتواند زیبایی چشم نوازی را برای ساختمان ایجاد کند، ضمن اینکه به نسبت سنگ سفید نما، دیرتر کثیف میشود.

سنگ مرمریت لاشتر طوسی: لاشتر یکی از سنگ های محبوب از گذشته تاکنون است. این سنگ مقاوم با انجام برخی فرآوری ها دارای تم رنگی طوسی روشن تا تیره خواهد شد. در مورد استفاده از سنگ مرمریت نما میتوانید در مقاله سنگ پارس اطلاعات بیشتری بدست آورید. تم رنگی طوسی روشن از سنگ لاشتر شامل فرآوری های زیر است:

سنگ لاشتر سندبلاست

سنگ مرمریت لاشتر سندبلاست، سنگی با تم رنگی طوسی روشن است که بافتی زبر دارد. این سنگ دارای سوراخ ها و حفره های بسیار کم عمق و سطحی است که با فاصله کمی نسبت به یکدیگر قرار گرفته اند. لاشتر سنگ نمای طوسی مناسبی با فرآوری سندبلاست میتواند باشد.

سنگ لاشتر بوش همر

سنگ مرمریت لاشتر با انجام پرداخت بوش همر، چند درجه نسبت به سندبلاست، تیره تر است. سنگ لاشتر بوش همر نیز دارای حفره و سوراخ های سطحی است. با این تفاوت که حفره های بوش همر عمیق تر ولی فاصله سوراخ ها از هم بیشتر است.

سنگ مرمریت لاشتر سندبلاست و ·سنگ لاشتر اسکراچ برای نمای طوسی ساختمان

سنگ لاشتر اسکراچ

سنگ مرمریت با انجام فرآوری اسکراچ دارای شیارهای منظم یا نامنظم خواهد شد. این شیارها میتوانند با ایجاد خطای دید در نما، ساختمان را مرتفع تر نشان دهند.

سنگ مرمریت دبل بلک (شبه گرانیت): سنگ شبه گرانیت دبل بلک، سنگی مقاوم است که قابل استفاده در هرنوع شرایط آب و هوایی می باشد. این سنگ نیز مانند سنگ لاشتر با فرآوری های گوناگون تولید و عرضه میشود. در بین سنگ های دبل بلک، سنگ طوسی برای نما عبارتند از:

سنگ دبل بلک سندبلاست

سنگ دبل بلک سندبلاست نیز مانند سنگ لاشتر سندبلاست، دارای بافتی زبر با حفره های کم عمق است. با این تفاوت که اصطلاحا سوختگی های سنگ لاشتر را نداشته و سنگ یکدست تر است. این گزینه میتواند سنگ نمای طوسی مناسبی باشد.

سنگ دبل بلک بوش همر

سطح سنگ دبل بلک با فرآوری بوش همر دارای سوراخ های کم عمق با فاصله بیشتر نسبت به سندبلاست است و رنگ نسبتا تیره تری نیز به آن دارد.

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ نما طوسی تیره

برخی سنگ ها بر اساس ذات سنگ یا نوع پرداخت دارای تم رنگی طوسی تیره هستند. برخی از سنگ نما رنگ طوسی عبارتند از:

سنگ لاشتر بوش همرچرمی

سنگ مرمریت لاشتر با پرداخت بوش همرچرمی یکی از سنگ های مرمریت محبوب است که در نما نیز کاربرد بسیار دارد. این سنگ هم در مناطق سردسیر و هم مناطق گرمسیر قابل به کارگیری است. با انجام پرداخت بوش همر سطح سنگ دارای حفره کم عمق شده و پس از چرمی شدن، بافتی منحصر به فرد و خاص برای سنگ ایجاد میشود. حسی متفاوت از لمس سنگ را میتوانید در فرآوری بوش همرچرمی تجربه کنید. سنگ لاشتر بوش همرچرمی تقریبا تمام ویژگی های سنگ مناسب برای نمای ساختمان را دارد.

سنگ لاشتر اتوبانی

فرآوری اتوبانی با ایجاد شیارهای منظم بر روی سطح سنگ، سنگی مدرن ایجاد میکند که جذابیت خاص خود را دارد. پرداخت اتوبانی میتواند در ترکیب با سایر سنگ ها با فرآوری های مختلف به کارگرفته شود.

سنگ لاشتر دبل لاین

دبل لاین نوعی پرداخت سنگ های ساختمانی است که برروی سنگ لاشتر و دبل بلک اجرا میشود. این فرآوری به فرآوری اتوبانی یا شیاری شبیه است. با این تفاوت که به جای یک شیار، دوشیار با فاصله نزدیک به هم بر روی سنگ ایجاد میشود که با دوشیار بعدی فاصله مشخص دارند.

سنگ نما طوسی تیره

سنگ لاشتر فریم لاین

فریم لاین نوعی دیگر از فرآوری های مدرن است که با ایجاد شیار بر روی سطح سنگ، باعث جذابیت بیشتر آن میشود. در این فرآوری دسته ای از شیار با فاصه کم از یکدیگر بر روی سنگ ایجاد میشوند که با دسته شیار بعدی، فاصله بیشتری دارند.

سنگ لاشتر اینجنت

اینجنت در لغت به معنی باستانی یا کهنه است. فرآوری اینجنت همان پرداخت اتوبانی است که لبه های شیار، تیز نبوده و حالت کهنه یا باستانی دارند. سنگ لاشتر اینجنت نسبت به سنگ اتوبانی رنگ تیره تری دارد.

لاشتر راک استون

راک استون یا راک فیس نوع دیگری از پرداخت سنگ های ساختمانی است. راک استون حس طبیعی بودن در کنار طبیعت و کوه را ایجاد میکند. این فرآوری با توجه به نوع سنگ، در رنگ های طوسی روشن یا تیره در حال تولید است.

سنگ دبل بلک اسکراچ

دبل بلک سنگی مقاوم است که با انجام پرداخت اسکراچ، زیبایی و نمای متفاوتی برای ما ایجاد خواهد کرد. رنگ سنگ دبل بلک اسکراچ نسبت به لاشتر اسکراچ تیره تر است.

ویژگی های سنگ مناسب نمای طوسی ساختمان

ویژگی های سنگ مناسب نمای ساختمان

سنگ نما، بخصوص نمای بیرونی ساختمان، نیازمند بررسی و انتخاب صحیح است. زیرا تغییر و تعویض سنگ در نما کار دشوار، زمانبر و هزینه بری است. به طور کلی سنگ نمای طوسی یا هر رنگ دیگر باید دارای ویژگی های زیر باشند.

  • مقاومت و استحکام بالا
  • قابل استفاده در شرایط جغرافیایی مدنظر(مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی)
  • دوام و طول عمر بالا
  • حفظ ظاهر اولیه و عدم تغییر رنگ پس از مدت زمان طولانی
  • جرم پذیری پایین و عدم جذب لک و آلودگی
  • جذب آب کم، مقاوم در برابر شوره زدن(بخصوص مناطق مرطوب)
  • وزن پایین بدلیل احتمال سقوط سنگ از نما در نصب غیراصولی
  • متناسب با سایر متریال به کار گرفته شده در نما
  • خسته کننده نبوده یا اصطلاحا پس از مدتی از نیافتد.

نتیجه گیری:

سنگ نمای طوسی میتواند انتخاب مناسبی برای هرنوع ساختمان باشد. این سنگ انواع گوناگونی دارد که در طیف رنگی طوسی روشن تا طوسی تیره و مایل به مشکی در بازار است. شما میتوانید باتوجه به شرایط منطقه و سایر عوامل بیان شده، هریک از آنها را انتخاب کنید. همچنین درصورتی که نیاز به استعلام قیمت یا دریافت راهنمایی بیشتر درمورد این سنگ ها دارید، میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.