معرفی سنگ

سنگ ساختمانی ارزان (4 دسته از پرفروش ترین سنگ های ارزان)

سنگ ساختمانی ارزان

یکی از عمده هزینه ها در ساخت و ساز ، هزینه خرید سنگ ساختمانی است.سنگ نیز مانند سایر مصالح ، انواع و قیمت های متفاوتی دارد.قیمت سنگ باتوجه به نوع سنگ، کیفیت ، قطر و ابعاد سنگ و … متغیر است. سنگ ساختمانی ارزان لزوما سنگ بی کیفیتی نیست و شما میتوانید با توجه به محل استفاده سنگ و بودجه خود ، سنگی مناسب انتخاب کنید.با ما همراه باشید تا در ابتدا به بررسی عواملی که میتواند در قیمت گذاری سنگ موثر باشد ، بپردازیم و سپس انواع سنگ با قیمت های مناسب را به شما معرفی کنیم.

 

قیمت سنگ باتوجه به عوامل زیر مشخص میشود:

عوامل مختلفی میتواند بر قیمت سنگ تاثیر بگذارد از جمله این موارد میتوان به نوع سنگ و کیفیت آن اشاره کرد. سنگ ساختمانی با توجه به محدوده مورد استفاده و موقعیت مکانی شما و شرایط آب و هوایی منطقه ، باید دارای کیفیت واستحکام مناسب باشد تا به مرور زمان آسیب نبیند و نشکند. در مکان هایی که بارش باران و برف زیاد است و مکان هایی همچون حمام و سرویس بهداشتی که ریزش آب زیاد است، استفاده از سنگی که جذب آب پایینی دارد ، بسیار اهمیت دارد. یکی دیگر از این عوامل ، ظاهر سنگ است. زیبایی سنگ و جلوه ای که در جذابیت ساختمان دارد ، نکته ای قابل توجه است. در بازار سنگ ، سنگ ها بر اساس میزان ناخالصی موجود درسنگ و یکدست نبودن رنگ سنگ و مشکلات سنگ، به سورت های مختلفی تقسیم بندی میشوند. هرچه میزان این ناخالصی بیشتر باشد و سنگ یکدست نباشد ، قیمت سنگ ارزان تر است.

قطر و ابعاد سنگ نیز از دیگر عوامل موثر بر قیمت سنگ هستند.هرچه ضخامت یا قطر سنگ بیشتر باشد ، قیمت آن نیز به طبع بیشتر است.هرچه ابعاد سنگ بزرگتر باشد نیز ، قیمت سنگ بیشتر است.سنگ هایی در ابعاد اسلب ، که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند، قیمت بیشتری نسبت به همان سنگ در ابعاد کوچک تر دارند.

در بعضی موارد که سنگی تازه پا به بازار سنگ گذاشته است ، به جهت پس ندادن امتحان در کاربرد های مختلف و بررسی کیفیت و نیز ناشناخته بودن سنگ، این سنگ قیمت ارزانی دارد و به عنوان سنگ ساختمانی ارزان روانه بازار می شود. نوع فرآوری انجام شده بر روی سنگ نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار است. فرآوری های انجام شده روی سنگ ، میتوانند سنگ را به سنگی خاص تبدیل کرده و برای کاربرد های مختلف مهیا سازند.

به عنوان مثال : سنگ لاشتر از جمله سنگ هایی است که سالیان سال است ، در کاربرد های مختلف ، مورد استفاده قرار گرفته است. این سنگ با داشتن مقاومت بالا و جذب آب پایین و رنگ خنثی خود ، هنوز مورد استفاده است . با این تفاوت که نسبت به گذشته فرآوری های جذابی روی این سنگ انجام شده است.

 

انواع سنگ ساختمانی ارزان

با در نظر گرفتن عوامل موثر در قیمت سنگ ، میتوان سنگ را به دسته های مختلفی تقسیم کرد. از جمله رایج و پرفروش ترین این سنگ های ساختمانی ارزان میتوان به نمونه هایی از سنگ های مرمریت ، تراورتن ، چینی و گرانیت اشاره کرد که در ادامه به توضیح مختصر هریک میپردازیم.

 

سنگ مرمریت (سنگ ساختمانی ارزان)

یکی از سنگ هایی که در ساختمان سازی به کار میرود ، سنگ مرمریت است. سنگ های مرمریت قابل استفاده در نمای داخلی ، کف ساختمان ، راه رو و راه پله ، پارکینگ و … هستند. از جمله سنگ های ارزان مرمریت میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مرمریت اداوی
 • مرمریت گوهره خرم آباد
 • مرمریت تختک
 • مرمریت اسلام آباد
 • مرمریت کاشان
 • مرمریت آباده
 • مرمریت خو

 

فروشگاه سنگ پارس ، اینجاست .

 

سنگ‌ گرانیت ارزان قیمت

سنگ گرانیت از جمله سنگ هایی است که دارای مقاومت بالاست. این سنگ متراکم ، با سختی بیشتری نسبت به سایر سنگ ها قابل برش و فرآوری است اما در کاربرد های مختلف قابل استفاده است. سنگ گرانیت مشکی نسبت به سایر رنگ های گرانیت، سختی بیشتری دارد و گران تر هست زیرا با توجه به سختی بالا، هزینه فرآوری و برش بیشتری دارد. از جمله سنگ های ساختمانی ارزان گرانیتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گرانیت مروارید مشهد
 • سنگ گرانیت خرمدره
 •  گرانیت نهبندان آستان
 • ….

 

سنگ تراورتن ارزان (سنگ ساختمانی ارزان)

سنگ های تراورتن از جمله سنگ هایی هستند که در نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند.احتمالا در سال های اخیر ، شما هم در خیابان و کوچه ها ، نماهای رومی را دیده اید یا درمورد آن شنیده اید. سنگ تراورتن ، سنگی است که در نمای رومی به کارگرفته میشود. سنگ های تراورتن انواع مختلفی دارند و همانند سایر سنگ ها ، براساس رنگ ،جنس ، کیفیت و … به دسته بندی های مختلفی تقسیم میشوند. باتوجه به این نکته ، انتخاب سنگ تراورتن مناسب با بودجه شما ، بدلیل تنوع ، آسان تر است.از جمله سنگ های تراورتن که در بازار پرفروش است و قیمت نسبتا مناسبی دارد، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سنگ تراورتن ابرکوه
 • سنگ تراورتن طرق
 • سنگ تراورتن رامشه
 • سنگ تراورتن حاجی آباد
 •   …

 

سنگ ساختمانی ارزان

 

سنگ چینی ارزان

سنگ کریستال یا همان سنگ چینی ، از جمله سنگ های مقاوم است که علاوه بر داشتن استحکام و مقاومت بالا ، جذب آب کمی دارد.این سنگ در ساختمان های قدیمی نیز زیاد به چشم میخورد و همانند سنگ لاشتر ، از گذشته تاکنون ، همچنان مورد استفاده بوده است.این سنگ که با فرآوری های مختلف در بازار یافت میشود ، برای کاربرد های مختلف مناسب است.سنگ چینی با توجه به سورت هایی که دارد ، قیمت متفاوتی دارد. سنگ هایی از سنگ چینی هم در بازار هستند که به عنوان سنگ های لوکس و لاکچری استفاده میشوند.این سنگ را میتوان بین سنگ های مرمریت و گرانیت محسوب کرد. از جمله سنگ های نسبتا ارزان قیمت چینی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سنگ چینی لایبید
 • سنگ‌های چینی الیگودرز
 • سنگ چینی نیریز

 

و در پایان باید گفت :

هرکدام از این سنگ ها ، کیفیت و رنگ وظاهری متفاوت دارند . باتوجه به بودجه خود میتوانید هریک را انتخاب کنید . توجه به کیفیت سنگ از جمله نکات مهم در هنگام خرید این سنگ ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *