اخبار

تور مجازی ، رونق معماری ( virtual tour – VR – 360 )

تورهای ویدئویی تعاملی یا واقعیت مجازی

امروزه تورهای مجازی به بخشی جدایی ناپذیر از صنعت معماری تبدیل شده اند. تور مجازی در معماری با ترکیب تصاویر، ویدیوها و عناصر دیگر، برای ایجاد یک نمایش سه بعدی از فضا ایجاد می شوند و به بینندگان اجازه می دهند از هر زاویه ای آن را نگاه و درک کنند.

 

این تورها برای نمایش بهتر املاک به خریداران و مستاجران و ایجاد تجربه ای همه جانبه برای بازدیدکنندگان استفاده می شوند. در این پست وبلاگ، در مورد مزایای تورهای مجازی،ابزارهای موجود برای ایجاد آنها و نحوه گنجاندن آنها در استراتژی بازاریابی خود صحبت خواهیم کرد.

در وبلاگ سنگبری پارس هر آنچه لازم است بدانید، بخوانید. برای ورود کلیک کنید.

 

تور مجازی چیست؟

تور مجازی یک نمایش سه بعدی کامپیوتری از یک فضای فیزیکی است. این تور به کاربران اجازه می دهد تا فضا را از هر زاویه ای کاوش کنند و تجربه ای همه جانبه از محیط را برای آنها فراهم میکند. رایج ترین نوع تور مجازی، تورهای ویدئویی تعاملی یا واقعیت مجازی (VR) است. این تورها به بینندگان اجازه می دهد تا فضا را به صورت سه بعدی مشاهده کنند و با اشیاء، در محیط مجازی، تعامل داشته باشند.

تور مجازی در معماری

از این تورها می توان برای نمایش املاک، ارائه تورهای دیدنی یا ارائه یک تجربه تعاملی برای بازدیدکنندگان استفاده کرد. در آینده نه چندان دور،تورهای مجازی به طور فزاینده ای در زمینه املاک مانند موارد ارزشمند همچون ملک های گران قیمت، گردشگری و سایر صنایع محبوب می شوند.

 

مزایای انجام تورهای مجازی در معماری

تورهای مجازی چندین مزیت را برای کسانی که در صنعت معماری فعالیت می کنند،ارائه می دهند.در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

 • افزایش تعامل – تورهای مجازی تجربه ای همهجانبه برای بینندگان ایجاد می کنند و به آنها امکان می دهند فضا را از هر زاویه ای مشاهده کنند.
 • صرفه جویی در هزینه – این روش را می توان با حداقل هزینه، به گزینه ای جذاب برای مشاغل با بودجه تبدیل کرد.
 • افزایش میزان بازدید – می توان به صورت آنلاین آنها را به اشتراک گذاشت و قابلیت تماشای آن را را برای مشاغل و املاک افزایش داد.
 • تجربه کاربری جذاب  – به بینندگان اجازه می دهد فضا را به صورت سه بعدی کاوش کنند و تجربه جذاب تری نسبت به عکس ها و ویدیوهای سنتی ارائه می دهند.
 • افزایش دسترسی – تورهای مجازی را می توان از هر دستگاهی مشاهده کرد که این ویژگی آنها را به گزینه ای در دسترس برای همه بینندگان تبدیل می کند.

 

نکاتی برای ایجاد یک تور مجازی

ایجاد یک تور مجازی نسبتاً ساده است و با حداقل هزینه انجام می شود. اولین قدم، تصمیم گیری در مورد نوع توری است که می خواهید ایجاد کنید. انواع محبوب تورهای مجازی تا امروز، شامل تورهای 360 درجه، تورهای ویدیویی تعاملی و تورهای واقعیت مجازی می باشد.

پس از تصمیم گیری در مورد نوع تور، باید هرآنچه برای ایجاد آن لازم است را جمع آوری کنید. این موارد شامل تصاویر، ویدیوها و سایر عناصری است که برای ایجاد تور استفاده می شود. سپس باید محتوا را در یک پلتفرم تور مجازی آپلود کنید و تور را با استفاده از ابزارهای پلتفرم ایجاد کنید.

اگر تیم شما به ایجاد تور مجازی با امکاناتی شامل فیلم و عکس حرفه ای و… نیازمند است،لازم است با متخصصین این حوزه تماس بگیرید و توسط آنان راهنمایی شوید.

تور های مجازی در معماری

 

نکات و ترفندهایی که برای ایجاد یک تور مجازی باید در نظر داشته باشید:

هنگام ایجاد یک تور مجازی نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.این موارد به طور کلی به شرح زیر است:

 • از تصاویر و ویدیوهای با کیفیت بالا استفاده کنید.
 • روی جزئیات مهم تمرکز کنید – مطمئن شوید که ویژگی هایی را که برای خریداران یا مستاجران مهم هستند برجسته کنید.این موارد به آنها کمک می کند تا تصمیمی آگاهانه بگیرند.
 • تور را ساده و متمرکز نگه دارید. بینندگان را با اطلاعات بیش از حد خسته نکنید.
 • ارائه روایت یا توضیحات تکمیلی اطلاعات بیشتری ارائه می دهد و تجربه جذاب تری ایجاد می کند.

 

بهترین استراتژی های بازاریابی برای تورهای مجازی

هنگامی که یک تور مجازی ایجاد کردید، مهم است که آن را تبلیغ کنید تا از حداکثر بازدهی آن اطمینان حاصل کنید.استراتژی های بازاریابی محبوب عبارتند از:

 • به اشتراک گذاشتن آن در رسانه های اجتماعی – بازاریابی در رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای دستیابی به مخاطبان بیشتر است.
 • بارگذاری تور در وب سایت شما – این یک راه موثر برای افزایش دید و تعامل با آن است.
 • ایجاد ویدیو – نمایش تور همراه با فیلم یک راه عالی برای تبلیغ آن در رسانه های اجتماعی و دیگر پلتفرم ها است.
 • ارائه تخفیف – به کسانی که تور را مشاهده کرده اند تخفیف ارائه دهید تا تعامل و فروش را تشویق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *