نمای ترکیبی سنگ و آجر

ترکیب سنگ و آجر – استفاده همزمان از دومتریال پرکاربرد در نمای رومی یا کلاسیک، مدرن و ...
عناوین محتوا

نمای کلاسیک نمای ترکیبی آجر و سنگ، از جمله زیباترین کاربردهای مصالح ساختمانی در کنار یکدیگر است. نمای داخلی و بیرونی، دیوار، محوطه و قسمت های مختلف ساختمان میتوانند با متریال گوناگونی پوشیده شوند که هریک میتواند زیبایی و ظاهری متفاوت برای سازه ایجاد کند. استفاده همزمان از سنگ و آجر نیز یکی از ایده های نوین، بخصوص در طراحی ها و معماری های رومی و کلاسیک است که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

چگونگی ترکیب سنگ و آجر

استفاده از عناصر با ویژگی های مختلف در کنار یکدیگر، از جمله روش های پرکاربرد در نمای ترکیب سنگ و آجر امروزی است. از آنجایی که سنگ به عنوان عنصری سرد شناخته شده و در مقابل آجر عنصری گرم محسوب میشود، استفاده از این دومتریال در کنارهم برای ایجاد تعادل مناسب است. حاصل این تعادل و انتخاب درست نوع سنگ و آجر، زیبایی و جذابیت سازه خواهد بود که میتواند نظر هر شخص با هر نوع سلیقه را به خود جلب کند.

ترکیب سنگ و آجر در نما چگونه است؟

انواع ترکیب سنگ و آجر

سنگ های ساختمانی و انواع آجر، از جمله پراستفاده ترین مصالح ساختمانی هستند که سالیان سال است در ساخت وساز به کارگرفته میشوند. تنوع بالا، میزان مقاومت و ماندگاری این دو متریال بر محبوبیت آنها افزوده است. برخی از انواع رایج این دو متریال به شرح زیر هستند.

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

انواع مختلف سنگ ساختمانی

سنگ های ساختمانی با توجه به جنس سنگ، نوع برش و نوع پرداخت یا فرآوری خود به دسته های مختلفی تقسیم میشوند. مهم ترین سنگ های مورد استفاده در ساخت و ساز عبارتند از:

· سنگ تراورتن مورد استفاده در ترکیب سنگ و آجر نمای رومی

· سنگ کریستال یا چینی نیریز

· انواع سنگ گرانیت

· سنگ شبه گرانیت دبل بلک در ترکیب سنگ و آجر

· سنگ مرمریت لاشتر

· سنگ ترامیت و لایم استون و سنداستون

· و …

انواع ترکیب سنگ و آجر در نما و قسمت های مختلف سازه

انواع مختلف آجر

·  آجرنما

·  آجر نسوز

· آجرقزاقی

· نانوآجر

· آجر لعابی

·  آجر دکوراتیو

· آجر ماشینی

· آجر چارک

· آجر سفالی

· آجرجوش

· آجر سفال ده سوراخ

· آجر لفتون

· آجر فشاری

· آجر ماسه آهکی

 

سنگ های ساختمانی و انواع مختلف آجر مورد استفاده در ترکیب سنگ و آجر

هریک از انواع این دو متریال با در نظر گرفتن نکات مهم، میتوانند به صورت ترکیب سنگ و آجر در کنار یکدیگر قرار گیرند. بسته به سلیقه شما، نوع کاربرد، موقعیت و شرایط آب وهوایی فضای مورد نظر، استفاده از هریک از مصالح میتواند زیبایی خاصی به همراه داشته باشد. همچنین استفاده از سنگ های با فرآوری مدرن نیز میتوانند این زیبایی را دوچندان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع سنگ های ساختمانی و کاربرد آنها میتوانید به وبلاگ سنگ پارس مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.