بهترین سنگ برای کف پذیرایی چیست؟

بهترین سنگ برای کف پذیرایی
عناوین محتوا

بهترین سنگ برای کف پذیرایی مطابق با سلیقه افراد انتخاب میشود. با اینکه سنگ های ساختمانی تنوع بالایی دارند اما از همه ی آنها نمیتوان برای یک کاربرد استفاده کرد. بنابراین انتخاب سنگ صرفا براساس سلیقه و بدون در نظر گرفتن ویژگی های سنگ، لزوما نمیتواند انتخاب مناسبی باشد. در ادامه به ویژگی های بهترین سنگ برای کف پذیرایی و معرفی انواع آن پرداخته ایم.

ویژگی های بهترین سنگ برای کف پذیرایی

ویژگی های بهترین سنگ برای کف پذیرایی

سنگ های ساختمانی ساختار و جنس مختلفی دارند. همچنین نوع پرداخت یا فرآوری آنها نیز میتواند کاربرد و ویژگی های آنها را تحت تاثیر قرار دهد. سنگ مناسب برای استفاده در کف ساختمان سنگی است که:

 • استحکام و مقاومت فشاری بالایی داشته باشد تا بتواند وزن های وارده برخود را تحمل کند.
 • مقاومت فرسایشی بالایی داشته باشد که در اثر رفت و آمد زیاد، آسیب نبیند.
 • جذب آب پایینی داشته باشد تا درصورت خیس شدن شوره نزده و سالم بماند.
 • طول عمر بالایی داشته باشد تا در مدت زمان کوتاه نیاز به تعویض و تغییر پیدا نکند.
 • پس از مدت زمان طولانی تغییر ظاهر ندهد و زیبایی اولیه خود را حفظ کند.
 • سطح و بافتی لغزنده نداشته باشد و اصطکاک کافی جهت جلوگیری از سُر خوردن داشته باشد.
 • سطح سنگ جرم پذیری پایینی داشته باشد تا لک و کثیفی را به خود جذب نکند.
 • تمیزکردن و یا شستشوی آن آسان بوده و نسبت به مواد اسیدی و بازی واکنش ندهد.
 • در برابر سقوط اجسام یا خط و خش و … مقاوم باشد.
 • در ساختمانی های مجهز به گرمایش از کف، سنگ باید قابلیت عبور و انتقال گرما را داشته باشد.

بهترین نوع سنگ برای کف سالن پذیرایی

سنگ های ساختمانی انواع و ابعاد گوناگونی دارند. از تفاوت در جنس و نحوه تشکیل سنگ گرفته تا نوع پرداخت سنگ، هریک میتوانند تنوع قابل توجهی ایجاد کنند. برخی از بهترین سنگ کف سالن پذیرایی عبارتند از:

انواع سنگ ساختمانی و سنگ چینی یا کریستال برای کف پذیرایی

سنگ چینی یا کریستال برای کف پذیرایی

سنگ چینی از جمله سنگ های مقاوم است که اغلب آنها دارای تم رنگی روشن هستند. سنگ چینی بدلیل رنگ روشن خود میتواند در ترکیب با سایر عناصر، زیبایی منحصر به فردی به وجود آورد. جذب آب این سنگ پایین است و با توجه به نوع پرداخت خود، برای کف پذیرایی میتواند انتخاب مناسبی باشد. سنگ چینی نیریز، الیگودرز، ازنا و … سنگ هایی هستند که میتوان در کف پذیرایی استفاده کرد. برخی فرآوری های خاص سنگ چینی مانند سنگ چینی نیریز سندبلاست چرمی، از جمله بهترین سنگ ها برای کف پذیرایی می باشد. این سنگ با تم رنگی روشن، اصطکاک قابل قبولی برای استفاده در کف دارد. ضمن اینکه با بافت چرمی خود میتواند حس خوبی از لمس سنگ ایجاد کند و جرم پذیری پایینی دارد.

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ مرمریت از بهترین سنگ ها برای کف پذیرایی

مرمریت ها سنگ های محبوبی هستند که در رنگ ها و فرآوری های مختلف تولید میشوند. با در نظر گرفتن نوع پرداخت سنگ، انواع سنگ های مرمریت میتوانند در محیط داخلی ساختمان و محل های عاری از رطوبت به کار گرفته شوند. اغلب آنها برای استفاده در داخل ساختمان مناسب هستند و با توجه به مقاومت خود، میتوان از آنها برای کف پذیرایی استفاده کرد. در بین سنگ های مرمریت، بهترین سنگ برای کف پذیرایی، میتوان به سنگ مرمریت دهبید، سنگ مرمریت لاشتر و … اشاره کرد.

سنگ مرمریت از بهترین سنگ ها برای کف پذیرایی

سنگ مرمر

سنگ های مرمر جزو زیباترین سنگ های ساختمانی در دنیا هستند. مرمر علاوه بر تنوع رنگی و زیبایی ظاهری، قابلیت عبور نور از خود را دارد. این قابلیت با استفاده از نورپردازی حرفه ای، زیبایی سنگ ها را دوچندان میکند. سنگ های مرمرافغانستان، مرمر مشهد و… از رایج ترین سنگ ها برای استفاده در کف پذیرایی هستند.

سنگ تراورتن

در طراحی های سنتی میتوان از برخی سنگ های تراورتن، برای کف پذیرایی استفاده کرد. تراورتن ها از جمله سنگ های ساختمانی هستند که اغلب آنها را در نمای ساختمان و در مناطق گرم و خشک مشاهده کرده ایم. برخی از انواع سنگ های تراورتن قابل استفاده در محیط های مرطوب نیز هستند که انتخاب آنها نیازمند تحقیق و بررسی دقیق است. میزان تخلخل بالای سنگ های تراورتن و همچنین میزان جذب آب نسبتا بالا، از عواملی که انتخاب آنها را تحت تاثیر قرار میدهد.

سنگ گرانیت

گرانیت ها جزو مقاوم ترین سنگ های ساختمانی هستند که بهتر است در داخل ساختمانی های مسکونی بخصوص به عنوان کف پوش مورد استفاده قرار نگیرند. استفاده از گرانیت در فضای باز یا مکان هایی که احتمال حضور افراد در آن کمتر از یک روز است، بدون مانع است. قرار گرفتن زیاد در معرض سنگ گرانیت میتواند باعث آسیب به افراد شود.

نتیجه گیری

در این مطلب به بررسی بهترین نوع سنگ برای کف سالن پذیرایی پرداختیم. باتوجه به ویژگی های بیان شده درمورد سنگ کف، از سایر سنگ ها که دارای این خصوصیات هستند میتوانید استفاده کنید. همچنین شما عزیزان با تماس با شماره های درج شده درسایت سنگ پارس، میتوانید از مشاوره تخصصی رایگان برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.