بهترین رنگ سنگ نما ساختمان چه رنگیست؟

بهترین رنگ سنگ نمای ساختمان
عناوین محتوا

بهترین رنگ سنگ نما ساختمان با توجه به سلیقه افراد و نوع نمای مد نظر میتواند مشخص شود اما استانداردهای نانوشته‌ای دارد. امروزه نمای ساختمان به عنوان اولین عنصر مهم و تاثیر گذار در بدو ورود به ساختمان به حساب می آید. زیبایی سازه، سلیقه معمار، طراح و صاحب ملک از همان نمای بیرون ساختمان قابل تشخیص است. با توجه به ارزش سنگ ساختمانی استفاده از آن میتواند، علاوه بر زیبایی، برای ساختمان نوعی سرمایه گذاری نیز محسوب شود!  در این مقاله با ماهمراه باشید تا بهترین بهترین رنگ سنگ برای انواع نمای ساختمان را بیشتر بشناسید.

انواع نما با سنگ های ساختمانی به تفکیک رنگ

سنگ ها از جمله متریال پر کاربرد در ساخت و ساز هستند که از گذشته تاکنون در قسمت های مختلف ساختمان، مورد استفاده قرار گرفته اند. نماهای سنگی با داشتن طول عمربالا و زیبایی چشم نواز از جمله گزینه های اول برای انتخاب هستند. انواع نمای سنگی وجود دارند که باتوجه به سلیقه و سایر عوامل محیطی میتوانید آنها را انتخاب کنید. برخی از سنگ ها به تفکیک کاربرد در انواع نما به شرح زیر هستند.

بهترین رنگ سنگ برای نمای مدرن

نماهای مدرن اغلب عاری از هرگونه شلوغی و رنگ های خسته کننده هستند. همچنین این نوع نما ویژگی های خاص دیگری نیز دارد که در مقاله طراحی نمای مدرن به طور مفصل به توضیح و  بررسی این نوع نما پرداخته ایم. بهترین رنگ سنگ نما در بین نماهای مدرن عبارت است از:

سنگ سفید برای نمای ساختمان

سنگ سفید برای نمای ساختمان

سنگ نمای سفید، یکی از متریال مدرن برای نمای ساختمان است. نمای ساخته شده با سنگ سفید میتواند جذابیت دوچندانی را ایجاد کند، ضمن اینکه نما همیشه مدرن و مینیمال باقی خواهد ماند و هیچ وقت قدیمی یا اصطلاحا از مد افتاده نخواهد شد. با توجه به اطلاعاتی که مطرح شد، این سوال پیش می آید که چه نوع سنگ سفیدی برای نما مناسب است؟ برخی از رایج ترین سنگ های سفید مناسب برای نما عبارتند از:

سنگ چینی نیریز سندبلاست چرمی

سنگ تراورتن سفید

سنگ گرانیت سفید

سنگ های ترامیت و لایمستون (نیاز به بررسی)

سنگ نمای سفید مرمر (نیاز به بررسی)

انتخاب هریک از این سنگ ها نیاز به بررسی بیشتر دارد. برای پاسخ کامل به این سوال که کدام سنگ سفید برای نمای ساختمان شما مناسب است، میتوانید از مقاله انواع سنگ سفید نما برای انتخاب بهترین رنگ سنگ نما کمک بگیرید.

سنگ مشکی برای نمای ساختمان

سنگ مشکی برای نمای ساختمان

سنگ نمای مشکی، یکی از محبوب ترین سنگ ها در نمای ساختمان است. سنگ های مشکی از بین دیگر رنگ ها، محبوب ترند. مثل سنگ های دیگر قدیمی یا خسته کننده نخواهند شد و سالیان سال زیبا هستند. اما آیا هرنوع سنگ مشکی مناسب نمای ساختمان ماست؟! سنگ مناسب نما، باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ انواع سنگ های نمای مشکی ساختمان کدامند؟ برای کسب اطلاعات دقیق تر در این مورد میتوانید به مقاله سنگ نما مشکی مراجعه کنید. برخی از انواع سنگ مشکی نما عبارتند از:

مرمریت مشکی دبل بلک (شبه گرانیت) با پرداخت بوش همرچرمی

سنگ های گرانیت مشکی مناسب نما

گرانیت مشکی تویسرکان، سرکان، شایان

گرانیت مشکی نهبندان، نطنز

سنگ های تراورتن مشکی

سنگ های طوسی مناسب برای نمای مدرن

یکی از سنگ های محبوب و جذاب، سنگ طوسی است. رنگی خنثی و روشن دارد که درعین حال دارای جرم پذیری پایینی است. انواع سنگ طوسی وجود دارد که همه آنها برای استفاده در نما، بخصوص نمای بیرونی ساختمان، مناسب نیستند. در مقاله سنگ نمای طوسی به طور مفصل به معرفی این سنگ ها پرداخته ایم. برخی از سنگ های رایج برای نما با رنگ طوسی عبارتند از:

سنگ مرمریت لاشتر با فرآوری بوش همرچرمی

سنگ های طوسی مناسب برای نمای مدرن

بهترین رنگ سنگ برای نمای رومی یا کلاسیک

نمای رومی یا همان نمای کلاسیک، برخلاف نمای مدرن، از طرح های پیچیده و شلوغ بیشتر استقبال میکند. پنجره ها با شکل های متفاوت و صراحی هایی که توسط دستگاه های مخصوص شکل داده شده اند، از جمله این پیچیدگی ها هستند. اغلب نماهای رومی را با سنگ های دارای رنگ روشن مشاهده نموده ایم. برخی از کاربردی ترین سنگ ها در نمای رومی عبارتند از:

انواع سنگ های تراورتن

* سنگ های تراورتن با قیمت و کیفیت بالا:

تراورتن های عباس آباد، دره بخاری، تکاب و …

*سنگ های تراورتن با قیمت متوسط:

تراورتن های حاجی آباد، محلات، آبیار و …

*سنگ های تراورتن اقتصادی:

تراورتن های رامشه، ترشاب، نطنز، یزد و …

نتیجه گیری

انتخاب هریک از سنگ های ساختمانی، همانطور که قبلا بیان شد، نیازمند بررسی شرایط منطقه و سایر ویژگی هاست. هرنوع سنگ ساختمانی نمیتواند در نما مورد استفاده قرار گیرد. پس لزوما در نظر گرفتن رنگ سنگ و چشم پوشی از سایر شرایط درست نیست. در این مطلب به برخی از رایج ترین سنگ های مناسب نما برای انتخاب بهترین رنگ سنگ نما ساختمان اشاره شد که میتواند برای ساختمان شما مناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.