فهرست مطالب

انواع چیدمان سنگ جدید

انواع چیدمان سنگ ساختمانی کف

ایده های جدید چیدمان سنگ های ساختمانی میتواند به زیباتر جلوه داده شدن فضا کمک کند. سنگ هایی که در کف کار میشوند، علاوه بر زیبایی باید مقاومت بسیار بالایی داشته و سطح آنها سُر و لغزنده نباشد. سازگاری سنگ با منطقه جغرافیایی شما از دیگر عوامل مهم در انتخاب سنگ است. چیدمان ساده سنگ ها در کنار یکدیگر و با یک ابعاد خاص از گذشته تاکنون رایج بوده است. ایده های جدید چیدمان سنگ کف میتوانند تغییری چشمگیر برای فضا ایجاد کنند. در ادامه به برخی از این ایده ها پرداخته ایم.

ایده های جدید چیدمان سنگ (کف ساختمان، حیاط، پارکینگ، محوطه، باغ و ...)

نکات انتخاب نحوه چیدمان سنگ کف

چینش سنگ های ساختمانی میتواند به حالت های گوناگونی انجام شود. عوامل مختلفی میتواند در این زمینه موثر باشد. برخی از آنها عبارتند از:

· فضای مورد نظر

محل استفاده سنگ در داخل ساختمان است یا بیرون از آن؟ این مورد به سلیقه شما بستگی دارد اما به عنوان مثال اگر فضای مورد نظر کوچک و در داخل ساختمان است، باید از سنگ های کوچکتر درچیدمان استفاده شود. زیرا در فضاهای کوچک، مثلا یک اتاق یا یک راهرو با عرض کم سنگ های کوچک میتوانند با ایجاد خطای دید، محیط را بزرگتر نشان دهند. در مقابل استفاده از ابعاد کوچک سنگ در محوطه های بزرگ، میتواند باعث شلوغ شدن و غیرجذاب نشان داده شدن آن محیط شود.

· ابعاد محیط

ابعاد محیط میتواند در انتخاب چیدمان تاثیر داشته باشد. محیط مورد نظر کوچک است یا بزرگ، مربع شکل است یا مستطیل و … .

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

· نوع سنگ و نوع فرآوری آن

هر سنگی قابل اجرا با هرنوع چیدمانی بخصوص در کف نیست. بعضی از چیدمان ها با به کارگیری برخی سنگ ها بسیار زیبا ولی با برخی دیگر، جذاب نیست. به عنوان مثال در چیدمان فرنچ پترن، سنگ مرمریت لاشتر با فرآوری بوش همرچرمی و تامبل جذابیتی منحصر به فرد دارند اما استفاده از لاشتر صیقلی با چیدمان فرنچ پترن، زیبایی و جلوه خاصی ندارد. همچنین برخی از سنگ ها دارای ویژگی های لازم برای استفاده در کف ساختمان نیستند. برخی دیگر نوع فرآوری سنگ برای استفاده درکف مناسب نیست.

· بودجه

همانطور که میدانید هرچه ابعاد سنگ ها بزرگتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. پس علاوه بر زیبایی، باید به بودجه خود نیز توجه کنید. این چینش ها با ابعاد کوچک، میتوانند از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشند درصوتی که ابعاد بزرگ برای مکان های لوکس و تجاری جذاب تر هستند.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب انواع چیدمان سنگ کف

ایده چیدمان سنگ

الگوی چیدمان سنگ ها درصورتی که درست انتخاب شود، میتواند زیبایی سنگ را دوچندان کند. چند ایده رایج در این مورد عبارتند از:

· ابعاد گوناگون یک سنگ در کنار یکدیگر

سنگ های ساختمانی در ابعاد مختلفی تولید میشوند که میتوان از ترکیب آنها در کنار یکدیگر استفاده کرد. کافی است نقشه و الگویی مناسب برای این چیدمان ها داشته باشید.نه از ابعاد کوچک گرفته تا چیدمان بیگ سایز مانند سنگ ها اسلب که دارای فرم های گوناگون بوک مچ و فورمچ هستند. انواع چیدمان سنگ هم برای کف و هم نما و دیواره ها مناسب هستند.

سنگ های تایل با ابعاد درشت(60*60  و  120*60  و 80*40 و … ) اصولا به صورت تک سایز استفاده میشوند. اما ابعاد کوچکتر میتوانند به صورت ترکیبی در کنار یکدیگر استفاده شوند.

· چینش فرنچ پترن برای چیدمان سنگ کف

در الگوهای فرنچ پترن از ابعاد گوناگون سنگ استفاده میشود. فرنچ پترن میتواند از ترکیب دوسایز، چهار سایز(درشت بار و ریزه بار) یا حتی پنج سایز از سنگ ساخته شود. علاوه بر سلیقه، نوع فضا و بودجه شما نیز میتواند در انتخاب نوع پترن تاثیر گذار باشد.  

. ایده های جدید چیدمان سنگ کف -استفاده از چینش فرنچ پترن یا الگوی فرانسوی

· ترکیب سنگ با متریال مختلف

استفاده از سنگ های ساختمانی مختلف با ایده ترکیب با سایر متریال، تقریبا برای همه افراد جذاب است. به عنوان مثال در چیدمانی که از ترکیب سنگ و چمن طبیعی یا مصنوعی در یک محوطه استفاده میشود، حس طبیعی سنگ بیشتر منتقل میشود. متریالی مانند چمن، ترموود، بتن، فلز و … میتوانند به صورت ترکیبی با سنگ به کارگرفته شوند و انواع چیدمان سنگ کف را به وجود آورند.

·به کارگیری سنگ های با تم رنگی خنثی

رنگ سنگ ها میتواند در زیبایی محیط تاثیرگذار باشد. رنگ های خنثی خسته کننده نیستند و اصطلاحا هیچ گاه از مد نمی افتند. استفاده از این سنگ ها در کنار سایر متریال به راحتی امکان پذیر است و میتوانند در ترکیب با آنها به کار گرفته شوند.

· استفاده از یک یا چند سنگ کنار هم

سنگ های ساختمانی با رنگ ها و پرداخت های گوناگون تولید میشوند. استفاده از یک سنگ با چند فرآوری یا چند سنگ در کنار یکدیگر میتواند ترکیب زیبایی به ارمغان بیاورد. در قسمت نمایشگاه سنگ پارس، میتوانید ترکیب سنگ با سایر سنگ ها و سایر متریال را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.