معرفی سنگ

آنالیز سنگ های ساختمانی

آنالیز سنگ

 آنالیز سنگ ها

استخراج سنگ از معادن مختلف در گذر زمان  افزایش یافته و از هرمعدن با توجه به شرایط مختلف معدن از جمله منطقه آب وهوایی ، شرایط تشکیل و …  سنگ هایی با ویژگی های خاص از نظر بافت ، ساختار و مقاومت استخراج و تولید می شود.شناسایی دقیق این ویژگی ها ودرصد مواد تشکیل دهنده سنگ از طریق آزمایش های مختلف شیمیایی ، فیزیکی و مکانیکی امکان پذیر است که توسط آزمایشگاه های تخصصی به نام آنالیز سنگ ارائه می شود.

نکته مهم در مورد آنالیز و تحلیل سنگ این است که از طریق آن میتوان به خصوصیات سنگ پی برد و سنگ مناسب با شرایط جوی و کاربرد مورد نظر آن برای مکان های مختلف استفاده کرد تا به مرور زمان سنگ دچار مشکل نشود.

آنالیز در کل به معنای تجزیه یک محصول به اجزا تشکیل دهنده آن و بررسی جزء جزء و تحلیل وکاوش در مورد محصول است.

آنالیز سنگ

تعیین استاندارد لازم برای سنگ ها از طریق انجام آزمایش های مختلف و تحلیل مواد تشکیل دهنده آن انجام میشود.به کاربردن سنگ مناسب برای ساختمان سازی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که استفاده سنگ ساختمانی چه در نمای داخلی ، چه در نمای خارجی یا کف نیازمند رعایت اصولی است که بتواند سنگ را برای مکان مختلف مناسب سازد.استحکام ومقاومت سایشی وفرسایشی سنگ، جذب آب کم و تناسب با شرایط آب وهوایی مختلف، تغییر رنگ پس از تابش نورآفتاب وطی گذر زمان  از جمله عوامل مهم در انالیز سنگ ساختمانی است.

آنالیز سنگ مرمریت لاشتر طوسی

آنالیز-مرمریت-لاشتر

آنالیز سنگ نی ریز چینی سفید

آنالیز-نی-ریز-چینی

آنالیز سنگ مرمریت مشکی دبل بلک

مرمریت-دبل-بلک

 

آنالیز  سیلور تکاب

آنالیز سیلور تکاب

نکات قابل آزمایش و اندازه گیری موجود در آنالیز :

1 – مقاومت کششی

2 – میزان جذب آب

3 – مقاومت فشاری

4 – مقاومت سایشی

5 – وزن مخصوص

6 – مدل گسیختگی

7 – تخلخل

لازم به ذکر است که در صورت تمایل برای دریافت آنالیز به روز و یا با زبان انگلیسی و دارای ویژگی های خاص ، میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط بوده و آنالیز مورد نظر را در اولین فرصت دریافت کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد هریک از سنگ ها میتوانید به مقالات دیگر سایت مراجعه نمایید:

سنگ لاشتر

سنگ دبل بلک

سنگ نی ریز

سنگ سیلورتکاب

1 دیدگاه در “آنالیز سنگ های ساختمانی

  1. I must thank you for the efforts youve put in penning this site. I am hoping to check out the same high-grade blog posts by you in the future as well. In fact, your creative writing abilities has motivated me to get my very own blog now 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *