آنالیز سنگ ها – بررسی سنگ های ساختمانی

عناوین محتوا

آنالیز سنگ

استخراج سنگ از معادن مختلف در گذر زمان افزایش یافته و از هرمعدن با توجه به شرایط مختلف معدن از جمله منطقه آب وهوایی ، شرایط تشکیل و …  سنگ هایی با ویژگی های خاص از نظر بافت ، ساختار و مقاومت استخراج و تولید می شود. شناسایی دقیق این ویژگی ها ودرصد مواد تشکیل دهنده سنگ از طریق آزمایشگاه آنالیز سنگ معدن های مختلف شیمیایی ، فیزیکی و مکانیکی امکان پذیر است که توسط آزمایشگاه های تخصصی به نام آنالیز سنگ ارائه می شود.

نکته مهم در مورد آنالیز و تحلیل سنگ این است که از طریق آن میتوان به خصوصیات سنگ پی برد و سنگ مناسب با شرایط جوی و کاربرد مورد نظر آن برای مکان های مختلف استفاده کرد تا به مرور زمان سنگ دچار مشکل نشود.

آنالیز سنگ در کل به معنای تجزیه یک محصول به اجزا تشکیل دهنده آن و بررسی جزء جزء و تحلیل وکاوش در مورد محصول است.

آنالیز سنگ مرمریت لاشتر

سنگ مرمریت لاشتر ازجمله سنگ های محبوبی است که از گذشته تا به حال مورد استفاده قرار گرفته است. به مرور زمان سنگ لاشتر با فرآوری هایی از جمله ساب یا صیقل، تیشه ای، بوش همر، بوش همرچرمی، هوند، تامبل و … تولید و در بازار عرضه شده است.

آنالیز سنگ مرمریت لاشتر

آنالیز سنگ کریستال یا چینی نیریز

سنگ چینی نیریز یا همان سنگ کریستال، سنگ سفید رنگی است که هاله و رگه های طوسی دارد. این سنگ مقاوم قابلیت استفاده در هرنوع شرایط آب و هوایی را داشته و برای کاربرد های مختلف مناسب است. با توجه به نوع پرداخت یا فرآوری، از نمای ساختمان گرفته تا کف محوطه را میتوان با سنگ نیریز پوشاند بدون اینکه نگران آسیب دیدن یا خراب شدن آن باشید.

آنالیز سنگ کریستال یا چینی نیریز

آنالیز سنگ مرمریت دبل بلک مشکی

سنگ مرمریت دبل بلک که اصطلاحا شبه گرانیت هم نامیده میشود از جمله سنگ های ساختمانی مقاوم و با تم رنگی مشکی است. آنالیز سنگ دبل بلک به سنگ های گرانیت شبیه است. این سنگ نیز ساب پذیری مناسبی داشته و در قالب فرآوری های مختلف تولید میشود.

آنالیز سنگ مرمریت دبل بلک مشکی

آنالیز سنگ گرانیت سبز

سنگ گرانیت سبز یکی از زیباترین سنگ ها در گروه گرانیت است. رنگ جذاب و طبیعی داشته و از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. قابل استفاده بودن در کاربردهای مختلف و امکان انجام فرآوری های خاص همچون بوش همرچرمی بر روی گرانیت سبز، از دیگر ویژگی های این سنگ می باشد. آنالیز سنگ ها گرانیت در ادامه آمده است.

آنالیز سنگ گرانیت سبز

آنالیز سنگ های ساختمانی مرمریت سیلور

سنگ مرمریت سیلور که گاها با سنگ تراورتن اشتباه گرفته میشود از دیگر سنگ های ساختمانی است که ثبات رنگ و مقاومتی بیشتر از برخی سنگ های تراورتن دارد.

آنالیز سنگ های ساختمانی مرمریت سیلور

تعیین استاندارد لازم برای سنگ ها از طریق انجام آزمایش های مختلف در آزمایشگاه سنگ اصفهان و تحلیل مواد تشکیل دهنده آن انجام میشود.به کاربردن سنگ مناسب برای ساختمان سازی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که استفاده سنگ ساختمانی چه در نمای داخلی ، چه در نمای خارجی یا کف نیازمند رعایت اصولی است که بتواند سنگ را برای مکان مختلف مناسب سازد.استحکام ومقاومت سایشی وفرسایشی سنگ، جذب آب کم و تناسب با شرایط آب وهوایی مختلف، تغییر رنگ پس از تابش نورآفتاب وطی گذر زمان  از جمله عوامل مهم در انالیز سنگ ساختمانی است.

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

نکات قابل آزمایش و اندازه گیری موجود در آنالیز سنگ :

1 – مقاومت کششی

2 – میزان جذب آب

3 – مقاومت فشاری

4 – مقاومت سایشی

5 – وزن مخصوص

6 – مدل گسیختگی

7 – تخلخل

لازم به ذکر است که در صورت تمایل برای دریافت آنالیز به روز و یا با زبان انگلیسی و دارای ویژگی های خاص ، میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط بوده و آنالیز سنگ مورد نظر را در اولین فرصت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.