کاتالوگ سنگ ساختمانی + انواع آن

کاتالوگ سنگ - انواع سنگ های ساختمانی آرشیو کاملی از عکس سنگ ها، بافت و اطلاعات مفید
عناوین محتوا

کاتالوگ سنگ ساختمانی نیز مانند سایر کاتالوگ ها، هم به صورت دیجیتال، هم به صورت کاغذی و هم به صورت واقعی ارائه میشود. انواع سنگ های ساختمانی با توجه به جنس، نوع فرآوری و یا بر اساس تولیدات یک مجموعه میتوانند در یک کاتالوگ قرار گیرند. آنها میتوانند علاوه بر نشان دادن شکل و ظاهر متریال، اطلاعات مختصر و مفیدی از آن سنگ بیان کنند.

کاتالوگ سنگ چیست؟

کاتالوگ مناسب میتواند در برگیرنده آرشیو کاملی از عکس سنگ ها، بافت و اطلاعات مفید آنها باشد. یکی از دغدغه های معماران و طراحان و خریداران سنگ، مشاهده مجموعه ای کامل از سنگ ها و اطلاعات آن در کنار هم است. با این کار آنها میتوانند انتخاب مناسبی در مورد ظاهر، جنس، نوع فرآوری و ویژگی های سنگ داشته باشند و در نتیجه مناسب ترین سنگ را برای کاربرد مورد نظر خود انتخاب کنند.

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

سنگ پارس | سنگ خاص

مشاوره تخصصی رایگان و استعلام قیمت سنگ

انواع کاتالوگ سنگ

با پیشرفت صنعت و تکنولوژی، نوع کاتالوگ ها نیز تغییر کردند. امروزه کاتالوگ های سنگی انواع گوناگونی دارند که مرسوم ترین آنها عبارتند از:

· کاتالوگ سنگی دیجیتال

یکی از محبوب ترین کاتالوگ ها در سال های اخیر، کاتالوگ سنگ دیجیتال است. در کاتالوگ دیجیتال میتوان از عکس، فیلم، انیمیشن، متن و … استفاده کرد. کاتالوگ های دیجیتال تعداد صفحات محدودی نداشته و میتواند شامل عکس سنگ ها به صورت کوپ خام در کارخانه، سنگ بریده و فرآوری شده، سنگ کارشده در ساختمان و پروژه های واقعی، رندر و طراحی های سیستمی باشند. همچنین توضیحاتی درمورد مجموعه تولیدی، جنس سنگ و ویژگی ها و کاربرد آن نیز به صورت مختصر میتواند در آن قرار گیرد.

کاتالوگ های دیجیتال بُعد مکانی نداشته و از طریق لینک یا اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و در سراسردنیا قابل جا به جایی هستند. این کاتالوگ ها هرلحظه در تلفن همراه افراد یا سیستم در دسترس بوده و در صورت حذف نشدن، تا سال ها میتوانند باقی بمانند. همچنین تغییر کاتالوگ های دیجیتال آسان بوده و هزینه اندکی دارد.

کاتالوگ سنگ چیست و چه محتوایی ارائه میدهد؟

· کاتالوگ سنگ کاغذی

چاپ کاتالوگ های تک صفحه ای تا کاتالوگ های کامل و چند صفحه ای، از گذشته تاکنون مرسوم بوده است. این کاتالوگ ها حاوی متن، عکس و لینک میتوانند باشند. برای استفاده از آنها باید به صورت فیزیکی به کاتالوگ دسترسی داشته باشیم، ضمن اینکه هزینه های چاپ آن نیز ممکن است زیاد باشد.

کاتالوگ های کاغذی محدودیت تعداد داشته و به راحتی قابل ارسال برای اشخاص مختلف نیستند. همچنین مدت زمان زیادی طول میکشد تا یک کاتالوگ کاغذی چاپ و آماده شده و برای شخص ارسال شود. درصورتی که شخص در مسافت دوری باشد، ارسال و تحویل کاتالوگ زمانبر خواهد بود. کاتالوگ های کاغذی در مدت زمان طولانی و با استفاده زیاد، ظاهر اولیه خود را ازدست میدهند و ممکن است کثیف شوند.

انواع کاتالوگ سنگ-•	کاتالوگ سنگی دیجیتال(Pdf  -

· کاتالوگ فیزیکی سنگ

در گذشته برای نشان دادن سنگ های ساختمانی و لمس بافت آنها از نزدیک، باید فرد به کارخانه یا انبارهای سنگ مراجعه می کرد. پس ازمدتی ارسال نمونه سنگ مرسوم شد که ابعاد کوچکی از سنگ مانند 10*10 یا 40*40 و … به صورت فیزیکی به محل مورد نظر ارسال میشد. مشکلات حمل و نقل سنگ زمانی بیشتر شد که به دلیل تنوع بالا، تعداد سنگ بیشتری لازم به ارسال بود و این کار به خصوص در مورد صادرات سنگ، به راحتی امکان پذیر نبود. امروزه کاتالوگ های جدید با ابعاد و وزن پایین به خوبی توانسته اند این مشکل را برطرف کنند. سنگ های با ضخامت یک یا دومیلی متر که وزن آنها بسیار ناچیز است و به راحتی قابل حمل و انتقال هستند.

کاتالوگ فیزیکی سنگ

در قسمت “محصولات سنگ پارس” میتوانید انواع سنگ های ساختمانی مدرن که در مجموعه پارس تولید میشوند را مشاهده نمایید. همچنین شما عزیزان میتوانید جهت “درخواست نمونه سنگ” از طریق تکمیل فرم های موجود در سایت اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.