اخبار

پورتفولیو مهم ترین نیاز هر معمار حرفه ای یا دانشجوی معماری!

پورتفولیو

پورتفولیو یک سند منحصر به فرد است که رزومه حرفه ای و آکادمیک شما را از طریق تصاویر، متن، ترکیب بندی و قالب نشان می دهد.همچنین بیانگر شخصیت،احساسات،فرآیند تفکر نوآورانه و توانایی ما برای مطرح کردن خودمان است.تفاوت هایی بین پورتفولیو و رزومه وجود دارد ولی میتوان آنها را مکمل یکدیگر دانست.به بیان دیگر، پورتفولیو ابزاری برای خود تبلیغی است زیرا نشان دهنده شخصیت،سلیقه و دیدگاه شما نسبت به جهان است،بنابراین فقط خودتان باشید و چند نکته آسان را دنبال کنید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

 

به طور خلاصه، شما برای موارد زیر به پورتفولیو نیاز دارید:

-فرصت شغلی حرفه ای

-درخواست تحصیلی (بورسیه، کارشناسی ارشد، دکتری و …)

-معرفی خود به صورت حرفه ای (یک آرشیو از کار شما)

 

پورتفولیو در معماری و طراحی

 

آیا پورتفولیو در معماری ضروری است؟

پورتفولیو یک ارائه مقدماتی از یک معمار است که نه تنها تجربه کاری را نشان می دهد،بلکه ابزاری است که نشان دهنده سبک و شخصیتی است که او را از بقیه جدا می کند.

داشتن یک پورتفولیو برای یک معمار لازم است تا بهترین کار خود را ارائه دهد و تصویر خوبی برای مشتریان و شرکت ها به جا بگذارد.میتواند درست مانند ارائه پروژه، باید منعکس کننده رویکرد و دیدگاه معماری شما باشد.علاوه بر این،میتواند کیفیت کار شما را نیز تعیین کند.اگر پروژه های خود را با ترکیب بندی منظم توصیف نکنید،کار شما هر چقدر هم خوب باشد، به اندازه کافی جالب نخواهد بود.شما باید بهترین آثار خود را به روشی بدیع در پورتفولیو خود سازماندهی کنید.

 

دریافت تکسچر سنگ با کیفیت بالا برای ساخت پورتفولیو

 

چه دانشجو باشید و چه به تازگی فارغ التحصیل شده و سابقه کاری نداشته باشید،می توانید یک پورتفولیو آکادمیک ایجاد کنید و در حین توسعه آن،از توانایی های هنری خود نهایت استفاده را ببرید.این نمونه کارها شامل کارهایی است که توسط یک فرد انجام می شود، خواه کار رقابتی، کار دانشگاهی یا حتی ایده ها یا مفاهیم طراحی آنها باشد.

پورتفولیو حتی ممکن است شامل پروژه های انجام شده در استودیوهای مدرسه، شرکت در مسابقات و سایر رویدادهای مرتبط، مانند عکس ها یا نشریات مجله یا مقاله باشد.این آثار گنجانده شده در پورتفولیو،کمک می کند تا مشخص شود آن فرد چگونه در این زمینه خاص مشارکت دارد.به عنوان مثال، فردی که علاقه مند به برنامه ریزی است،باید کار یا هر ایده یا تحقیق مرتبطی را نشان دهد که نشان دهنده ارادت او به حوزه مورد علاقه اش باشد.

پورتفولیو چیه؟

برخی از دلایل اصلی داشتن یک پورتفولیو معماری عبارتند از:

·نمایش مهارت ها

فقط نوشتن یا گفتن در مورد مهارت های خود در معماری کافی نخواهد بود،زیرا خود این رشته، بر مهارت های فرد تمرکز دارد. بنابراین یک پورتفولیو واقعی به فرد کمک می کند تا بداند فرد مورد نظر در کار خود چقدر مهارت دارد.یک پورتفولیو به عنوان مدرکی ملموس از مهارت هاست.با استفاده از پورتفولیو میتوان رندرها،طرح‌ها یا هر مهارت دیگری از این قبیل را که می‌تواند نظر مسئولین مورد نظر شما را جلب کند،به نمایش گذاشت.

 

·بازتاب ایده ها

پورتفولیو معماری،یک پلت فرم کارآمد برای به نمایش گذاشتن ایده ها و مفاهیم جدید ما است.از طریق پورتفولیو ، شخص مورد نظر (داور – کارفرما-تیم کارشناسی و … ) می‌تواند بداند که آیا ایده‌ها و کار ما،مناسب با سبک و سلیقه او هست یا خیر.پروژه هایی که توسط ما در مجموعه گنجانده شده است باید به گونه ای باشند که به خوبی ایده های ما را منعکس کنند.

به عنوان مثال، اگر ما علاقه مند به ورود به حیطه محوطه سازی هستیم، باید پروژه های خود را متناسب با آن در پورتفولیو به کارگیریم. به این ترتیب، شخصی که کار ما را بررسی می کند، می تواند بدون اینکه ما به او بگوییم،از علایق ما مطلع شود.

 

·درخواست برای کارشناسی ارشد و شغل

یک پورتفولیو در معماری به فرد کمک می کند تا وارد شغلی شود و در حوزه انتخابی خود تسلط پیدا کند.بنابراین، پورتفولیو با گردآوری پروژه های انجام شده توسط یک فرد در کالج، رقابت، بورسیه، کارشناسی ارشد، دکتری یا دوره های کارآموزی و … مهم است.

برای مثال، فردی که متقاضی معماری حفاظتی است، باید حداقل آثاری داشته باشد که منعکس کننده علاقه او به آن زمینه خاص باشد.همین امر در مورد شغل نیز دلالت دارد، پورتفولیوی ارائه شده توسط یک فرد باید منعکس کننده ایده آل هایی باشد که توسط شرکت دنبال می شود.نمی‌توان فقط برای یک شرکت برنامه‌ریزی درخواست داد، بدون اینکه کار مربوط به کار شرکت را شامل شود.

 

·جذب بینندگان

باتوجه به بازار رو به رشد در زمینه ساختمان و ساخت وساز،برای به دست آوردن پروژه ها، باید تأثیر قوی بر بینندگان داشته باشید.اساسی ترین چیزی که لازم است این است که کار خود را به افرادی که برای ما اهمیت دارند،بشناسانیم.با این کار،بینندگان به راحتی می توانند سبک وسلیقه یک فرد و نوع کاری که انجام می دهد را بشناسند.این موضوع مطمئناً به کسب موقعیت در بازار و به دست آوردن فرصت بیشتر کمک می کند.

 

·دریافت بازخورد از کار

بسیاری از اوقات ما مشتاقانه منتظر دریافت بازخورد از راهنماها، همکاران یا هم تیمی هایمان هستیم تا کارمان را بهتر کنیم.یک پورتفولیو،به دریافت نظراتی که در زمینه‌هایی مانند معماری و طراحی بسیار مورد نیاز است،کمک می‌کند.در یک پورتفولیو همیشه زمینه‌ای برای بهبود و پیشرفت وجود دارد.

بنابراین، همانطور که اکنون مفید بودن پورتفولیو در معماری را خلاصه کرده ایم، باید راه هایی برای چیدمان آثار خود بیابیم و پورتفولیو را تا جایی که می توانیم تاثیرگذار کنیم.بنابراین به طور خلاصه می توان نتیجه گرفت که در حوزه معماری، پورتفولیو نقش مهمی را ایفا می کند.یک پورتفولیو مطمئناً می تواند به ما در کسب شغل، بورسیه تحصیلی، کارآموزی و بسیاری موارد دیگر کمک کند.بنابراین خود را آماده کنید و شروع به کار برای تدوین یک پورتفولیو کارآمد کنید.

 

مشاهده عکس های با کیفیت از نمونه رندر ها و سنگ ها

 

به طور خلاصه:

پورتفولیو معماری یکی از مهمترین مواردی است که یک معمار ویا دانشجوی معماری باید داشته باشد زیرا به سادگی،هویت شما و سبک کار شما را مشخص می سازد و راه های پیشرفت را برای شما هموار میسازد!

سنگبری پارس با تلاش در جهت برطرف کردن دغدغه های معماران و طراحان عزیز،اقدام به آماده نمودن انواع تکسچر با کیفیت و همچنین رندر هایی برای ایده گرفتن ،کرده است.شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات و مشاوره تخصصی،دریافت تکسچر و رندر های مختلف و همچنین دریافت ایده های نو و … با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.