اخبار

نمایشگاه صنعت ساختمان مسکو،بازار سنگ روسیه درشرایط جنگ اوکراین

نمایشگاه صنعت ساختمان روسیه مسکو

‏با تحریم شدن روسیه در ماه های اخیر و در پی جنگ روسیه با اوکراین ، معاملات و بازارهای جهان تحت تاثیر زیادی قرار گرفت. بازار سنگ نیز یکی از این بازار هاست. روسیه که به جهت تحریم های اروپا به یکی از بزرگترین بازارهای دنیا تبدیل شده بود ، حال با تحریم شدن ، یک کمبود حدود ۵۰ درصدی بی سابقه را تجربه میکند. کشور های ایران ، چین ،ترکیه و اوکراین از جمله کشورهایی هستند که با صادرات سنگ خود به روسیه و پس از آن به کشور های اروپایی توانسته اند از کشور روسیه به عنوان ترمینالی برای بازار سنگ استفاده کنند. در این میان کشور روسیه نیز از این فرصت بی بهره نماند و با برگزاری نمایشگاه های بزرگ سنگ ، از این فرصت استقبال نموده است.نمایشگاه سنگ روسیه اکنون یکی از بزرگترین این نمایشگاه های جهان است.

 

فروشگاه سنگ پارس اینجاست .

 

وضعیت ایران در بازار سنگ روسیه

به طور تقریبی حجم بازار روسیه حدود 500 میلیون دلار ، مصرف سنگ بالای 4 میلیون تن و مقدار کلی ساخت وساز بیش از 90 میلیارد دلار است.

سنگ های مرمریت ، تراورتن ، گرانیت ، بازالت ، لایمستون و … از جمله سنگ های وارداتی به روسیه هستند. واردات سنگ مرمریت و تراورتن قبل از دوران کرونا در روسیه 22.79  میلیون دلار بوده است که 48 درصد از این مبلغ به اتحادیه اروپا صادر شده است و الان با توجه با شرایط تحریم روسیه متوقف شده است. واردات سنگ گرانیت ، بازالت ، لایمستون هم قبل از دوران کرونا در روسیه 3.44 میلیون دلار بوده است که 0.74 درصد از این مبلغ به اتحادیه اروپا صادر شده است و الان با توجه با شرایط تحریم روسیه متوقف شده است. 

سهم ایران از صادرات این سنگ ها به کشور روسیه ، در مورد سنگ های تراورتن و مرمریت قبل از دوران کرونا 4.43 درصد و در مورد سنگ های گرانیت ، بازالت ، لایمستون 1.81 درصد می باشد . اکنون کشور های اوکراین و ترکیه که از جمله بزرگترین رغبای ایران در زمینه صادرات سنگ به روسیه بودند، به علت مشکلات سیاسی و نظامی ، صادرات حداقلی به کشور روسیه دارند . ایران با توجه به روابط دوستانه با کشور روسیه ، به خوبی میتواند در عرصه های مختلف همچون سنگ فعالیت نماید.

 

 

نمایشگاه سنگ روسیه

یکی از بزرگترین نمایشگاه های تجاری روسیه ، نمایشگاه ساختمان مسکو (MosBuild) است که همه ساله در کشور روسیه و در شهر مسکو برگزار میشود. این نمایشگاه در حوزه ساختمان ، کارهای داخلی ساختمان ، مواد ساختمانی و نازک کاری فعال است .

همه ساله تولیدکنندگان و تامین کنندگان مصالح ساختمانی و تکمیلی، مدیران و متخصصان سازمان های عمده فروشی و خرده فروشی، شرکت های ساختمانی و تعمیراتی، معماران و طراحان در نمایشگاه MosBuild گرد هم می آیند.

نمایشگاه سنگ روسیه مسکو

 

سالیانه چندین نمایشگاه ساختمان در دنیا برگزار میشود که نمایشگاه ساختمان مسکو جزو 5 نمایشگاه بزرگ مواد ساختمانی و تزئینی در دنیا است. این نمایشگاه هم فرصت مناسب برای کسانی است که به دنبال پیداکردن تامین کنندگان مصالح ومواد ساختمانی و نازکاری هستند و هم فرصتی برای تولیدکنندگان و تامین کنندگان مختلف این صنعت می باشد تا با عرضه محصولات و مصالح تولیدی خود بتوانند فعالیت خود را گسترش و حتی از همکاران خود کسب تجربه نمایند. این نمایشگاه فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر با تکنولوژی و فن آوری های جدید و همچنین آشنایی با گستره ی وسیع موارد صنعت ساختمان می باشد که هم برای تولید کننده و تامین کننده و هم سایر افراد مرتبط با این حوزه مفید است. یکی از مزیت های اصلی MosBuild این است که در 15 بخش نمایشگاه مواد، ابزار و راهکارهای فنی ارائه شده است که تمامی مراحل ساخت و ساز ساختمان و دکوراسیون داخلی را پوشش می دهد.  MosBuild فرصتی برای حفظ ارتباط با مخاطبان هدف خود و به روز ماندن از روندهای بازار در طول سال است.

 

تاریخ برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان روسیه در مسکو

 

 از تاریخ 03 الی 06 خرداد 1401 ( 24 الی 27 می 2022 ) ،  بیست و هفتمین نمایشگاه مصالح ساختمانی و تکمیلی نمایشگاه صنعت ساختمان روسیه در مسکو ( MosBuild 2022) در Crocus Expo IEC برگزار می شود.

 

 

بخش های اصلی نمایشگاه سنگ روسیه

این نمايشگاه در 15 بخش ارائه خواهد شد كه تمام مراحل ساخت و ساز ساختمان، تكميل و تزئينات محل را در بر مي گيرد :

 1. مصالح ساختماني ؛
 2. تجهیزات و ابزار ساختمانی؛
 3. نما، سقف، دروازه ها ، پنجره ؛
 4. کاشی ، سرامیک؛
 5. سنگ؛
 6. پانل ها ، قالب گیری ها؛
 7. کاغذ دیواری;
 8. رنگ و گچ تزئینی؛
 9. پرده، ، میل پرده ، پارچه ، قرنیز؛
 10. فن آوری های پنجره؛
 11. درب و قفل ها؛
 12. پوشش کف؛
 13. لوله کشی؛
 14. محصولات روشنایی و الکتریکی؛
 15. آشپزخانه و مبلمان.

 

سنگ دبل بلک شیاری (اتوبانی )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *