معرفی فرآوری

فرآوری بوش همرچرمی-روش چرمی کردن سنگ-سنگی که سُر نیست

فرآوری بوش همرچرمی

با گذشت زمان و به روز شدن طرح های ساختمانی ورفع نواقص فرآوری های قدیمی و همچنین مدرن شدن سلیقه ی افراد در صنعت ساختمان ، کم کم نحوه ی فرآوری ها هم شکل دیگری به خود گرفته است.فرآوری بوش همرچرمی (بوشهمر چرمی) یکی از این فرآوری های مدرن وبه روز می باشد. این فرآوری امروزه در صنعت ساختمان کشورهای خارجی و صنعت ساختمان کشور ایران مورد استقبال زیادی قرار گرفته است ومهم ترین دلیل آن رفع نواقص سنگ بوش همر(بوشهمر) بوده که طی فرایند چرمی شدن تغییر وتحول زیادی بر آن انجام شده وقابل استفاده در همه ی مکان ها وصنعت ساختمانی گشته و با داشتن ظاهر جذاب تر وکارآمد تر نسبت به سنگ بوش همر بیشتر مورد اقبال قرار گرفته است.

                           

 

 

 

   
 

سنگ بوش همرچرمی(بوشهمر چرمی) چگونه تولید می شود؟

فرآوری بوش همرچرمی یک چرخه تولید تکامل یافته و به روز شده از سنگ بوش همر می باشد.به گونه ای که سنگ پس از طی مراحل بوش همر شدن( که در قسمت فرآوری بوش همر به طور کامل به توضیح آن پرداختیم) خط تولید به وسیله ترانسفر ونوار نقاله وارد خط تولید ساب چرمی می شود و سنگ توسط کفشک های برس مانند که برس چرمی نام دارد، مورد استحکاک قرار می گیرد و سطح زبر وخشن سنگ به سطح نرم وشبه چرمی تبدیل می شود به گونه ای که ظاهر وکارایی سنگ نسبت به قبل بسیار متفاوت شود.

 

تفاوت بوش همر(بوشهمر) و بوش همرچرمی (بوشهمر چرمی) چیست؟

 • بوش همر: بافت سطحی خشن و زبر

بوش همر چرمی: بافت سطحی نرم و چرمی مانند

 

 • بوش همر: سطح سنگ به رنگ طوسی مایل به سفید

بوش همر چرمی: سطح سنگ به رنگ طوسی مایل به مشکی

 

 • بوش همر: سطح رویی سنگ به سختی تمیز می شود وحالت جرم پذیری دارد

بوش همر چرمی: سطح رویی سنگ به راحتی تمیز می شود و جرم پذیر نیست

 

 • بوش همر: به دلیل منافذ زبر وعمیق قابل استفاده در سرویس بهداشتی نیست

بوش همر چرمی:به دلیل سطح چرمی وراحتی در شست وشو وجذب آب پایین قابل استفاده در سرویس بهداشتی است

 

 • بوش همر: ظاهر سنگ قدیمی تر و شبیه به سنگ تیشه ای است

بوش همر چرمی: ظاهر سنگ بسیار شیک وجذاب ومتفاوت با همه ی فرآوری هاست

 

 • بوش همر: قابل سورت بندی نیست و درجه A  و B باهم تولید میشود

بوش همر چرمی: قابل سورت بندی وتفکیک به درجه A  و B است (سنگ صادراتی)

 

 • بوش همر: بعضا در مواقعی نیاز به واکس زدن وکلید خوردن به روی سطح سنگ می باشد

بوش همر چرمی: اصلا هیچ نیازی به واکس زدن وکلید خوردن واستفاده از مواد براق کننده ندارد

 

 • بوش همر: در صورت واکس زدن پوشش واکس بعد از مدتی دچار فرسایش میشود وجذابیت اولیه را ندارد

بوش همر چرمی: چون نیازی به واکس ندارد مادام العمر جذابیت و کیفیت بالایی دارد

 

 • بوش همر: اگر لکه چربی به روی آن بیافتد ، دیگر به طور کامل قابل پاک شدن نیست

بوش همر چرمی: اگر لکه چربی به روی آن بیافتد ، به هیچ عنوان واکنش نشان نمیدهد و به راحتی قابل تمیز شدن است

 

 • بوش همر: در مقابل مواد شوینده اسیدی واکنش نشان می دهد

بوش همر چرمی:در مقابل مواد شوینده اسیدی واکنش نشان نمی دهد

 

ویدیو مقایسه و آزمایش بوش همر و بوش همرچرمی

 

با توجه به مطالب بیان شده ، میتوان به خوبی نتیجه گرفت که به کاربردن سنگ بوش همرچرمی علاوه بر زیبایی بیشتری که برای ساختمان به همراه دارد،کیفیت و ومزیت های دیگری نیز دارد که خرید و استفاده از این سنگ با اختلاف زیاد، نسبت به دیگر سنگ ها به صرفه تر است. سنگبری پارس با بیش از 20 سال سابقه ، با تولید سنگ بوش همرچرمی(بوشهمرچرمی) با کیفیت، به خوبی توانسته است پاسخگوی نیاز مشتریان داخلی و خارجی باشد. شما نیز می توانید با برقراری ارتباط با مسئولین فروش مجموعه ما از خرید خود مطمئن باشید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.سنگ پارس از ابتدا تا پایان ساخت ساختمان ، در کنار شماست.

 

 

شباهت اصلی بوش همر(بوشهمر) و بوش همر چرمی (بوشهمر چرمی)

برخلاف نظر خیلی از افراد در صنعت ساختمان که سطح سنگ را به خوبی بررسی نکرده اند و معتقدند که سطح سنگ سُر و لغزنده است ، باید به جرات و قاطعیت بگوییم که کاملا اشتباه است وسنگ بوش همرچرمی ،همانند سنگ بوش همر ساده بخاطر وجود منافذ وخلل وفرج ایجاد شده در سطح سنگ، باعث استحکاک بیشتر با کف پا می گردد و از سرخوردن ولغزنده شدن جلوگیری می کند .فرآوری بوش همرچرمی یک فرآوری خاص در سنگبری پارس است.

موارد استفاده از سنگ بوش همرچرمی:

به دلیل جذابیت منحصر به فرد این فرآوری، شما می توانید در همه ی مکان های ساختمان از این نوع سنگ استفاده کنید.

 • کف حیاط و پارکینگ
 • کف لاوی
 • کف پذیرایی به صورت ابعاد بزرگ 120*60 – 160*60 اسلب
 • پله و بدنه
 • نمای ساختمان
 • سرویس بهداشتی
 • TV  روم
 • دکوراسیون داخلی و آشپزخانه

شما نیز میتوانید با بازدید از سایر فرآوری ها و سنگ های موجود در مجموعه پارس در ابعاد مختلف وهمچنین در ابعاد صادراتی ، به ساختمان خود جذابیت وظاهر زیبا هدیه کنید و از آن لذت ببرید.

 

 

 

چند نکته مهم در مورد سنگ با فرآوری بوش همرچرمی

 • آیا سنگ بوش همرچرمی همانند صیقلی بعد از مدتی تغییر رنگ می دهد؟

باید در این مورد این سوال با قاطعیت و اطمینان کامل بگوییم خیر ! زیرا در مرحله فرآوری صیقلی، سنگ توسط لقمه های اسیدی  سطح صیقلی پیدا کرده و این براقیت به دلیل وجود اسید و واکنش شیمیایی سطح سنگ می باشد که بعد از مدتی این اسید کم رنگ شده و موجب می شود سنگ صیقلی کم رنگ تر به نظر برسد ولی در مرحله بوش همرچرمی هیچ گونه اسیدی با سنگ اصطحکاک پیدا نکرده و فقط به وسیله برس های مخصوص که از دانه های الماسه ی ریز الیافی و طناب شکل مورد اصطحکاک قرار میگیرد که آن تیرگی اصلی وذات خود سنگ را نشان می دهد نه بیشتر از آن که ذات و رنگ اصلی سنگ همیشه ثابت باقی می ماند.

 

 • آیا بوش همر چرمی فرسوده می شود یا مانند مابقی سنگ های مرمریت و چینی های بازار امکان پوسته کردن و رشته ای شدن در سنگ به مرور زمان وجود دارد؟

در مرحله بوش همر سطح سنگ بخاطر ضربه های زیاد ومنظمی که به سطحش وارد می شود ،تمام رشته ها ومنافذ سنگ باز شده و دیگر رشته ومنافذ وخلل وفرجی باقی نمی ماند که بخواهد خالی شود یا به ظاهر سنگ آسیب بزند که این رشته ها د حالت دارد :اگر سست باشد در همان مرحله بوش همرشدن ،شکسته می شود و اگر مقاوم باشد در مرحله چرمی شدن زیبایی خاصی به خود می گیرد.

تفاوت بوش همرچرمی سنگبری پارس با مابقی کارخانه ها:

سنگبری پارس بزرگترین تولید کننده سنگ بوش همرچرمی( بوشهمر چرمی) می باشد .سنگ پارس مفتخر به صادرات سنگ خود به کشورهای آمریکایی ، اروپایی ، آسیای شرقی و کشورهای حوزه خلیج فارس است که به دلیل تولید انبوه وتعهد در قبال مشتریان صادراتی و داخلی ، سورت بندی دقیق و یکدستی و همچنین تولید سنگ در ابعاد مختلف کوچک وبزرگ وپشتوانه تولید انبوه سنگ برای سازنگان، بیشتر مورد توجه قرار مشتریان گرفته است.

 

آیا از سنگ های درجه دو وضغیف تر برای بوش همر استفاده می شود؟

متاسفانه اکثر کارخانه ها از سنگ های ضعیف برای انجام فرآوری بوش همر استفاده میکنند ولی در سنگبری پارس به علت توجه ویژه به صادرات، از بهترین سنگ های معادن وحتی سنگ های صادراتی برای ابعاد بزرگتر استفاده می شود که این امر موجب تمایز سنگبری پارس با دیگر کارخانه ها شده است.

 

آیا بوش همر در برابر سرما وگرما واکنش نشان می دهد؟

اصولا فرآوری بوش همرچرمی به روی سنگ های مستحکم باجذب آب کم انجام می شود که در گروه کارخانه جات سنگ پارس قبل از انتخاب سنگ، آزمایش های فیزیکی وشیمیایی تائید سنگ انجام می شود ودرحال حاضر فقط سنگ (لاشتر یا پیتراگری ، چینی نی ریز، دبل بلک ) این قابلیت را دارند که البته بعضا کارخانه های دیگر نیز از این فرآوری در سنگ های دیگر استفاده می کنند که سلامت و دوام سنگ پس از فراوری قابل تضمین نیست. در سنگبری پارس ، سنگ های بوش همرچرمی به دلیل وجود شناسنامه سلامت ،مقاومت سنگ قابل تضمین می باشد که در سرما و گرما ،سنگ دچار هیچ مشکلی نشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر وپاسخ گویی به سوالات شما عزیزان، راه های ارتباطی شما با ما در سایت بیان شده است.

 

قیمت سنگ بوش همر چرمی (بوشهمر چرمی)

قیمت سنگ بوش همر چرمی به عوامل مختلفی بستگی دارد که چند عامل اصلی آن در اینجا بیان شده است:

 • ضخامت سنگ:ضخامت 1 و 2 و 3 سانتی سنگ ها در قیمت آن ها تاثیر دارد وهمچنین یکنواختی ضخامت هم تاثیر ویژه ای دارد به گونه ای که سنگ کلفت ونازک نباشد ونهایتا در حد یک دوم میلی متر تلورانس داشته باشد.
 • ابعاد سنگ: ابعاد یکی از مهمترین عوامل قیمت گذاری سنگ است که هرچقدر سنگ بزرگتر باشد ، قیمت آن نیز بیشتر است.
 • سورت بندی سنگ:سورت بندی و تلورانس رنگ بندی در سورت سنگ هم یکی از عوامل مهم در قیمت گذاری سنگ است.هرچه سنگ یکنواخت تر باشد ،قیمت سنگ بیشتر است.
 •  

درصورت نیاز به هرگونه مشاوره درمورد سنگ ، با ما تماس بگیرید.