اخبار, معرفی سنگ

سنگفرش مناسب کف ویلا و محوطه ، پارکینگ و حیاط

انتخاب سنگ مناسب کف ویلا و محوطه، پارکینگ و حیاط ازجهت های مختلفی باید مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین طراحی آن بر اساس یک سری نکات قابل توجه باشد تا بتواند علاوه بر ایجاد زیبایی، در طول زمان پاسخگوی استفاده مکرر نیز باشد. در این مطلب قصد داریم به بررسی و معرفی چند نمونه سنگ و سنگفرش مناسب بپردازیم. با ماهمراه باشید.

 

1- بتن

سنگفرش بتنی، سنگفرش مناسب برای آن دسته از عزیزانی است که صرفه اقتصادی، یکی از اصلی ترین ملاک های انتخاب سنگفرش برای آنهاست. با وجود کاربردی بودن بسیارسنگ فرش بتنی، اغلب این سنگ فرش برای باغ استفاده می شود.سهولت اجرا ونگهداری صحیح از آن قابل ذکر است. درکنار استفاده از سنگ فرش بتنی میتوان از مصالح دیگر همچون چمن مصنوعی،طبیعی و …. استفاده کرد تا جذابیت بیشتری برای محوطه ایجاد شود. تایل های بتنی در ابعاد مختلف و با رنگ های جذاب قابل عرضه هستند و میتوان از آنها استفاده نمود.

 

2- سنگ

یکی از مواردی که میتواند به عنوان سنگفرش محوطه قابل استفاده قرار گیرد، سنگ است. سنگ با داشتن مقاومت و استحکام بالا نسبت به سایر گزینه ها، زیبایی و فرسایش پایین، میتواند جزو اولویت های برتر برای کف سازی و محوطه سازی، نمای داخلی و خارجی ساختمان، روف گاردن و ….  قرار گیرد. در صنعت ساختمان، سنگ از کاربردی ترین مصالح است اما نکته قابل توجه انتخاب صحیح سنگ، متناسب با کاربرد، وضعیت آب وهوایی و محل استفاده سنگ است.

از جمله سنگ های مناسب برای کف و محوطه سازی، سنگ فرش باغ و ویلا، پارکینگ و حیاط و روف گاردن و …. میتوان به سنگ های زیر اشاره نمود :

 • سنگ لاشتر

سنگ لاشتر به علت استفاده مکرر در بناهای قدیمی و مقاومت چندین ساله آن، با توجه به گذر زمان و فرسایش پایین و مقاومت بالا، از گذشته تا کنون مورد توجه قرار گرفته است. شاید کمتر کسی باشد که اسم این سنگ را تا کنون نشنیده باشد. سنگ لاشتر برای هرنوع آب وهوایی مناسب است،جذب آب پایینی دارد و در اثربارندگی آسیبی نمیبیند. سنگ لاشتر با داشتن رنگ طوسی که رنگی خنثی است علاوه بر اینکه در گذر زمان و تابش خورشید و با کثیفی در اثر تردد، تغییر رنگ نخواهد داد، به راحتی قابل هماهنگ شدن با سایر رنگ های به کار رفته در اطراف و دکوراسیون شما خواهد بود. اگر از این سنگ با فرآوری بوش همرچرمی استفاده شود، میتواند با داشتن سطح بوش همرشده (فرآوری بوش همر ) مانع از سرخوردن و لغزش شود. فرآروی چرمی انجام شده روی این سنگ، باعث میشود سنگ در طی زمان تغییر رنگ و کثیف شدنی نداشته باشد یا اگر داشته باشد، به سهولت قابل تمیزکردن باشد. به جرات میتوان گفت یکی از بهترین گزینه ها  برای اطراف استخر، محوطه سازی و کف ویلا و باغ، پارکینگ و حیاط، سنگ لاشتر بوش همرچرمی است.

ویدیو مقایسه سنگ با فرآوری بوش همرچرمی با سایر سنگ ها

 • سنگ نی ریز

اگر طرفدار رنگ سفید هستید یا محوطه با رنگ سفید برای شما، جزو الویت ها است ولی نگران کثیفی سنگ هستید، پیشنهاد ما به شما سنگ نی ریزسندبلاست چرمی است. سنگ نی ریز، سنگ سفید رنگ است که در نمای ساختمان ها بیشتر به چشم میخورد و مقاومت واستحکام بالایی دارد. حال مسئله ای که مطرح است این است که شستشو و تمیزکردن سنگ سفید سخت است. فرآوری سندبلاست چرمی انجام شده روی سنگ نی ریز، میتواند علاوه بر ایجاد سطح غیر لغزنده به سبب سوراخ های ریز سندبلاست، سهولت در تمیز کاری وشستشو را فراهم کند.سطح چرمی سنگ هم باعث جذب بسیارپایین لکه، کثیفی یا گرد وغبار شده و هم این سنگ با جذب آب پایین مناسب استفاده در آب وهوای مختلف خواهد بود.

 • سنگ دبل بلک

سنگ مشکی دبل بلک یکی دیگر از سنگ های مناسب برای سنگفرش محوطه،باغ و ویلا و … است. این سنگ نیز مانند سنگ لاشتر، مقاومت بالایی دارد و در گذر زمان فرسایش وتغییر رنگ نخواهد داشت. سنگ مشکی نیز مانند سنگ سفید و طوسی، همیشه مورد استقبال بوده و جذابیت داشته است. سنگ با فرآوری بوشهمرچرمی یا سندبلاست چرمی مزیت هایی از جمله جلوگیری از لغزش و سُرخوردن، حفظ رنگ سنگ وعدم تغییر ظاهر و کثیف شدن به مرور زمان، جذب آب پایین و مورد استفاده در هرنوع شرایط آب وهوایی را دارد. با توجه به ویژگی های بیان شده، سنگ دبل بلک بوش همرچرمی نیز میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 • لایم استون یا سنگ آهک

لایم استون یا سنگ آهک وزن بسیار پایینی دارد ولی باید توجه داشت که این سنگ جذب آب بالایی دارد. پس برای مناطقی که بارش زیاد است، مناسب نیست وهمچنین رنگ روشن این سنگ موجب عدم جذب گرما میشود. نکته مثبت این سنگ وزن کم و یکدستی سنگ است که باعث جذابیت محوطه میشود.

 • سنگ تراورتن

سنگ تراورتن سنگ مقاوم  و زیبایی است که در سال های اخیر بسیار در بازار و ساختمان ها و بیشتر در نماهای رومی به کارگرفته شده است. استفاده از تراوتن به عنوان سنگفرش میتواند گزینه مناسبی باشد.

 • سنگ گرانیت

یکی دیگر از سنگ های پر کاربرد در ساختمان ومحوطه سازی، سنگ گرانیت است. سنگ مقاوم و با استحکام بالا که طول عمر زیادی دارد. سنگ گرانیت یکی دیگر از انتخاب های شما برای سنگفرش میتواند باشد و نکته قابل توجه در مورد این سنگ، هزینه وقیمت بالای آن نسبت به سایر سنگ ها وگزینه های معرفی شده است.

 

3- آجر

از گذشته تاکنون یکی از کاربردی ترین و اصلی ترین مصالح ساختمانی آجر بوده است. در گذشته استفاده از آجر در نما و ساختمان بیشتر متداول بود اما به مرور زمان و پیشرفت جوامع، تغییرات سلیقه ومدرنیزه شدن، استفاده از آجر در نما و طراحی محوطه جای خود را به مصالح جدید داد. امروزه استفاده از آجر با چیدمان و طراحی جدید برای کف با ایجاد الگو های جالب به چشم میخورد. آجر نیز میتواند یکی دیگر از گزینه های شما برای کف محوطه، باغ و ویلا باشد وهمچنین به علت داشتن بافت غیرلغزنده میتواند در کناره و اطراف استخر نیز به کاربرده شود. آجر رنگ گرم و جذابی دارد و از نظر اقتصادی نیز به صرفه است.

 

4- سنگ ریزه

استفاده از سنگ ریزه نیز میتواند گزینه مناسبی برای سنگفرش کردن محوطه باشد. بهتر است برای جلوگیری از پخش شدن و حفظ جذابیت، دوطرف مسیری که قرار است با سنگ ریزه سنگفرش شود، با مصالح با استحکام بالا مشخص شود.این متریال برای باغ کاربردی تر است.

 

5-سنگ رودخانه‌ای

شاید کم هزینه ترین و مقرون به صرفه ترین متریال برای سنگفرش، سنگ رودخانه ای باشد. با به خرج دادن سلیقه و جداسازی سنگ های کنار رودخانه، با صرف حوصله و دقت در انتخاب سنگ ها، به راحتی میتوان جلوه ای زیبا از سنگفرش را به وجود آورد.

 

6- کاشی

کاشی نیز گزینه مناسبی برای سنگفرش است. باتوجه به متنوع بودن طرح ورنگ ها، جذابیت ظاهری خاصی در محوطه ایجاد خواهد شد که متناسب با سلیقه شماست. در انتخاب کاشی به عنوان سنگفرش چند نکته قابل توجه وجود دارد که باید به آن اشاره کرد. استحکام ومقاومت کاشی ، نگهداری و جلوگیری از واردشدن ضربه به کاشی و همچنین سُر ولغزنده نبودن آن مواردی است که نباید از چشم شما دور بماند.

 

به عنوان سخن پایانی، اگر بخواهیم جمع بندی در این زمینه داشته باشیم باید گفت:

در انتخاب سنگفرش و محوطه سازی و همچنین در سطوح بالاتر و در کل در انتخاب متریال ساختمان سازی، چندین ملاک وجود دارد که حتما باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوان گزینه مناسبی را انتخاب کرد. شاید اولین نکته و ملاک میزان هزینه برنامه ریزی شده شما برای آن متریال، کیفیت ومرغوبیت مد نظر و مورد تایید شما، شرایط آب و هوایی و تناسب متریال با اقلیم، زیبایی وطراحی دکوراسیون و نقشه شما، سهولت در شست وشو ، حفظ زیبایی به مرور زمان و …. می باشد. با توجه به مطالب بیان شده، حال شما به راحتی میتوانید سنگفرش خود را انتخاب نمایید.

 

از شما دعوت میشود که از فروشگاه سنگ پارس دیدن نمایید. به جهت این منظور کیلیک کنید .

5 دیدگاه در “سنگفرش مناسب کف ویلا و محوطه ، پارکینگ و حیاط

 1. I must thank you for the efforts youve put in penning this site. I am hoping to check out the same high-grade blog posts by you in the future as well. In fact, your creative writing abilities has motivated me to get my very own blog now 😉

 2. May I simply say what a relief to discover an individual who actually understands what theyre discussing online. You actually realize how to bring an issue to light and make it important. More people should check this out and understand this side of the story. I was surprised you arent more popular since you definitely have the gift.

 3. Johnny گفت:

  WHOAH – Send unlimited messages in Facebook?

  This is huge…

  Brand new cloud app lets anyone – yes even complete newbies –
  send unlimited Facebook messages directly to anyone’s phones!

  Watch it here now ==> https://bit.ly/3N1MKXN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *