معرفی سنگ

سنگ لاشه (سنگ مالون-ورقه ای-کوهی-کاربرد-نکات قبل از خرید-اجرا)

سنگ لاشه

سنگ های بدون برش که نظم خاصی ندارند و دارای ضخامت و اشکال متفاوت هستند،سنگ لاشه نامیده میشوند.معمولا این سنگ ها در فضای بیرونی استفاده میشوند و انواع مختلفی دارند.کاربردهای متفاوتی داشته و به سبب قیمت مناسب محبوب هستند.

 

سنگ های لاشه چند نوع هستند؟

سنگ مالون: یکی از انواع سنگ های لاشه،سنگ مالون است.تفاوت سنگ مالون با سایر سنگ های هم نوع خود،در تراش کاری آن است که این سنگ را به ظاهری چهارگوش ومرتب تبدیل میکند.سایر سنگ های لاشه نتراشیده هستند.مالون را میتوان جزو سنگ های آنتیک به شمار آورد.

سنگ ورقه ای: سنگ اسلیت یا همان سنگ ورقه ای،برای سنگفرش و دیوارهای ویلا و … مناسب است.به دلیل استخراج این سنگ به صورت ورقه ای از دل طبیعت،استحکام و مقاومت بالایی دارند.تنوع رنگی،کیفیت وچسبندگی بالا و همچنین ضخامت کم از دیگر ویژگی های سنگ ورقه ای است.

سنگ کوهی: یکی دیگر از انواع این سنگ ،سنگ کوهی می باشد.این سنگ بدلیل استخراج مستقیم از کوه،به این نام شهرت یافته است.معمولا این سنگ در ابعاد خیلی بزرگ و به شیوه های مختلف استخراج میشود.

برای مطالعه بیشتر : سنگ لاشتر بوش همرچرمی مناسب محوطه سازی لاکچری

انواع سنگ لاشه اجرا شده

کاربرد انواع سنگ لاشه

به دلیل یکدست نبودن وسورت نشدن سنگ های لاشه،در موارد محدودی میتوان از آنها استفاده کرد.برخی از این موارد عبارتند از:

  • کف ویلا ، باغ و حیاط

  • برخی از پل‌های سنگی

  • ابنیه‌های ساختمانی

  • ساخت سد

  • دیوار و پی‌های لازم در ساختمان

  • در تولید پودر سنگ و …

 

نحوه اجرای سنگ لاشه :

بتن یا ماسه دومورد از رایج ترین متریال برای نصب لاشه است.بتن در مقایسه با ماسه ،مقاومت وطول عمر بیشتری ارائه میدهد.این نوع سنگ را میتوان برش داد یا با کمی ابتکار وخلاقیت،طرح های خاص از آن اجرا کرد.

سنگ لاشه ورقه ای-کوهی-مالون

نکاتی که هنگام خرید سنگ لاشه باید در نظر بگیرید:

  • هزینه مورد نظر:مشخص کردن میزان بودجه مورد نظر،از نکات ابتدایی در انتخاب سنگ است.باتوجه به بیشتر بودن هزینه سنگ های مالون نسبت به سایر سنگ های لاشه،باید بودجه خود را مشخص کنید.

  • شیوه نگهداری: یکی از سنگ هایی که نیاز به نگه داری خاصی ندارد،این سنگ است.با یک جارو ساده گرد وغبار آن تمیز میشود.نکته مهم تمیز اجرا کردن آن است.توجه داشته باشید هرنوع لک یا کثیفی قابل پاک کردن نیست.

  • کدام نوع سنگ لاشه مناسب تر است؟مالون به سبب داشتن اشکال هندسی برای کف قسمت های اولیه و جلوی ساختمان میتواند مناسب باشد.جهت کم کردن هزینه،برای قسمت هایی همچون انباری،پارکینگ و فضای پشت ساختمان میتوان از سنگ های کوهی و ورقه ای استفاده نمود.

  • کیفیت سنگ: شکستی،پوسیدگی و حتی شکاف میتواند باعث از بین رفتن سنگ شود.هنگام خرید این نکته را در نظر بگیرید.اگر سنگ را برای قسمتی میخواهید استفاده کنید که لازم است سطح صافی داشته باشد،در انتخاب نوع سنگ خود دقت کنید.سنگی که در برابر عواملی همچون برف وباران،تابش آفتاب و … واکنش ندهد،مقاومت و استحکام کافی داشته باشد،سنگ مناسبی برای انتخاب است.

مشاهده ویدیو : تولید انواع سنگ ساختمانی-سنگ مشکی دبل بلک-طوسی لاشتر-مرمریت سیلور- سفید نیریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *