اخبار

اشتباهات رایج در شرکت های معماری و نحوه رفع آنها

اشتباهات ممکن در معماری

معماری یک صنعت پر رونق است.تقریباً هر شرکت معماری پتانسیل زیادی برای موفقیت دارد، اما برخی از اشتباهات و موانع رایج وجود دارد که آنها را از دستیابی به آن باز می دارد.یک شرکت معماری مسئولیت بزرگی در طراحی ساختمان مشتریان خود دارد.در این صنف، حتی کوچکترین خطاها می تواند پیامدهای بزرگی در پی داشته باشد.

 

برای مطالعه بیشتر : اصول طراحی داخلی ساختمان(اداری-تجاری-مسکونی-مدرن-کلاسیک و…)

 

پیداکردن مشکلات رایج، اولین قدمی است که هر شرکت معماری برای برند سازی و پیشرفت باید بردارد.برخی از اشتباهات رایج وجود دارد که تقریباً هر شرکت معماری در طول دوره کاری خود، مرتکب آنها میشود.با این حال، می توان به راحتی بر این اشتباهات غلبه کرد و برای دستیابی به موفقیت و همچنین اطمینان از رضایت مشتری برطرف شد.بنابراین،باید دانست که این اشتباهات رایج چیست و چگونه یک شرکت معماری موفق،این کارها را متفاوت انجام می دهد؟ باما همراه باشید.

 

 

·در نظر گرفتن معماری به عنوان یک تجارت و نه عامل تغییر

اولین چیزی که یک شرکت معماری موفق را از دیگران متمایز می کند، نگرش آن نسبت به خودِ این حرفه است.شرکت های معماری پرشور و با انگیزه برای نام و شهرت در این صنعت نیستند.آنها می دانند که معماری یک حرفه خلاقانه و یک هنر است.شرکت های معماری موفق هرگز به تقلیدِ کاری که رقبای خود انجام داده اند راضی نمی شوند.آنها فقط به دنبال زنده ماندن در صنعت نیستند، بلکه می خواهند با چشم انداز بلند مدت خود تأثیر گذار باشند.

معماری هم در بُعد محیطی و هم از جنبه اجتماعی هدف بزرگتری دارد.بزرگ‌ترین اشتباه،نادیده گرفتن این جنبه‌ها و صرفا تلاش برای پرداخت قبوض و درآمدزایی است.برای رفع این اشتباه،یک شرکت معماری باید چشم انداز و اهداف خود را درست تنظیم کند.چشم انداز شرکت باید تصویر بزرگتر را در بر بگیرد و نقش آن را در تغییر دنیایی که در آن شکوفا می شود،مشخص کند.همچنین باید افرادی را بیابد که با این دیدگاه مشترک همکاری کنند.

 

·عدم برقراری ارتباط موثر با مشتریان

نه تنها در صنعت معماری، بلکه در هر صنعتی،عدم وجود ارتباط مناسب، علت اصلی اکثر مشکلات است.بسیاری از نتایج ناخواسته در معماری و طراحی نیز ناشی از عدم برقراری ارتباط است.اگر یک شرکت معماری به خوبی ارتباط برقرار نکند، چه با مشتریان و چه در درون خود شرکت، بعید است که این شرکت به اهداف وپیشرفت واقعی برسد.

توجه نکردن به جزئیاتی که مشتریان نقل می‌کنند یا این موضوع که معماران نتوانند ایده‌های خود را به وضوح به مشتری منتقل کنند،یک اشکال بزرگ است.چنین ارتباطات ناموثری،تقریباً منجر به ارائه نتیجه ای می‌شود که مشتری انتظار آن را ندارد!چنین مواردی می تواند برای برند سازی و جلب اعتماد یک شرکت، مخرب باشد.

در داخل سازمان نیز، تیم های طراحی باید ارتباطات مؤثر و روانی داشته باشند.آنها باید بتوانند نظرات خود را به اشتراک بگذارند، به اشتباهات اشاره کنند، اقدامات اصلاحی را پیشنهاد کنند و به نظرات یکدیگر احترام بگذارند.ارتباط موثر همیشه نتایج بهتری به همراه دارد.

اشتباه در معماری

همچنین تیم ارتباط با مشتری،باید درک کند که مشتریان ممکن است همیشه نکات فنی را که آنها بیان میکنند،درک نکنند.یک پلان طبقه ممکن است برای برخی ازآنها منطقی نباشد.آنها باید بتوانند آنچه را که معماران در حال ساخت آن هستند،تصور کنند و این مسئولیت شرکت است که به آنها کمک کند تا آن را درک کنند یا درصورت امکان آن را ببینند.به طور کلی ارتباط موثر باید اینگونه باشد.

مدیریت مجموعه،در هر شرکت معماری باید بر اهمیت ارتباطات تاکید کند و ارتباطات قوی در سازمان را تشویق کند.آنها همچنین باید از بهترین فناوری مانند واقعیت افزوده و واقعیت مجازی استفاده کنند تا به مشتریان کمک کنند تصویر واقعی محصول نهایی را ببینند.

 

·با پیشرفت محیط ، تغییر نمی کند!

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که هر کسب و کاری می تواند در مسیر خود مرتکب شود، تلاش نکردن برای تکامل است.بسیاری از مواقع، شرکت‌های معماری با یک چشم‌انداز شروع می‌کنند و نیاز به اصلاح یا تغییر بخش‌هایی از آن را متناسب با رشد خود درک نمی‌کنند.خواسته های محیطی که در آن زندگی و کار می کنیم مدام در حال تغییر است.با این تغییرات، نیازهای مشتریان و بازار نیز متحول می شود.

یک شرکت معماری خوب می داند که تغییر اجتناب ناپذیر و ضروری است.شرکتی که هیچ تلاشی برای پاسخگویی به تقاضاهای در حال تغییر مشتریان انجام نمی دهد، مطمئناً زودتر از آنچه تصور می کرد شکست می خورد.با تغییر اقلیم، نگرانی های زیست محیطی، شرایط اقتصادی، مصالح جدید و فناوری، طراحی و معماری ساختمان همچنان تعریف جدیدی پیدا می کند.

یک شرکت معماری موفق در مواجهه با تغییرات فعال است.چنین شرکت هایی خود را با به روز رسانی های اخیر در صنعت تطبیق داده و همیشه آماده پاسخگویی به خواسته های متغیر مشتریان هستند.آنها باید بتوانند در صورت نیاز، برنامه ها یا چشم انداز اولیه خود را رها کنند، مهم نیست چقدر برای آن تلاش کرده اند.هدف همیشه باید ارائه چیزی باشد که مشتری به آن اعتماد دارد.


 

·حقوق پرداختی کم و حجم کاری بیش از حد برای تیم معماری

افرادی که در یک شرکت معماری کار می کنند،یکی مهم ترین ارکانی هستند که باعث موفقیت یا عدم موفقیت آن شرکت می شوند.صنعت معماری می تواند برای طراحان، معماران و کارگران کمی سخت باشد.اغلب شرکت ها دستمزد کمتری به کارکنان خود می پردازند و بیش از حد توان به آنها کار محول می نمایند.این امر منجر به استرس، ناامیدی و بی انگیزگی در نیروی کار می شود.اگر نیروی کار انگیزه ای برای ارائه بهترین های خود نداشته باشد، هیچ راهی وجود ندارد که یک شرکت بتواند به نتایجی که امیدوار کننده دست یابد.

شرکتی که می خواهد به اوج برسد، ابتدا باید به افرادی که برای تحقق آن تلاش می کنند،احترام بگذارد.پرداخت حقوق به نیروی کار متناسب با آنچه که واقعاً لیاقتش را دارد، تعیین اهداف و ضرب‌الاجل‌های واقعی، پاداش دادن به آنها برای دستاوردهایشان، تنها راه‌هایی هستند که یک شرکت معماری می‌تواند انگیزه کارکنان خود را حفظ یا افزایش دهد.به طور کلی وقتی یک شرکت از یک پروژه بسیار موفق سود می برد، باید افراد پشت سر آن را تصدیق کرد.

 

·نداشتن مدیریت قوی

هر سازمانی به رهبری قوی نیاز دارد.شرکت های معماری اغلب به دلیل فقدان مدیر لایق آسیب می بینند.هیچ کس در اوج نیست که مطمئن شود همه چیز در مسیر درست است.شرکت ها به شخصی نیاز دارند که اطمینان حاصل کند که پروژه ها به موقع اجرا می شوند و نتایج مورد انتظارشان را ارائه می دهند.آنها همچنین به شخصی نیاز دارند که بتواند نیروی کار را تشویق کند و آنها را ترغیب کند تا کار را به بهترین صورت انجام دهند.مدیر باید بر اهمیت آموزش منظم تیم برای به روز نگه داشتن آنها با روندها و تغییرات صنعت تاکید کند.رهبری و مدیریت خوب می تواند کلید موفقیت در هر سازمانی باشد و معماری نیز تفاوتی ندارد.

 

نتیجه

هر شرکتی در صنعت معماری با آینده ای امیدوارکننده شروع به کار می کند.اما با گذشت زمان، این چیزهای کوچک تعیین می کنند که آیا یک شرکت به وعده خود عمل می کند یا به عنوان یک سرمایه گذاری شکست خورده دیگر به جمع می پیوندد.اصلاح این اشتباهات به موقع می تواند به هر شرکت معماری کمک کند تا دوباره به موفقیت برسد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *